LARUS tabletki

  • LARUS jest lekiem, który skutecznie ogranicza stężenie cholesterolu całkowitego nawet o 30-46%, cholesterolu LDL o 41-61%, i trójglicerydów o 14-33% oraz powoduje wzrost poziomu cholesterolu HDL i apolipoproteiny A1.
  • LARUS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku pierwotnej hipercholesterolemii i mieszanej hiperlipidemii, heterozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej, homozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej oraz w ramach profilaktyki schorzeń sercowo-naczyniowych.

Działanie:
Lek zawiera atorwastatynę, która jest wybiórczym, kompetencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, enzymu odpowiadającego za ograniczenie szybkości procesu syntezowania cholesterolu, katalizującego przemianę 3-hydroksy-3-metyloglutarylokoenzymu A do mewalonianu, będącego prekursorem steroli, także cholesterolu. Substancja czynna leku ogranicza poziom cholesterolu w osoczu i lipiprotein we krwi w wyniku zatrzymania reduktazy HMG-CoA, czego skutkiem jest zablokowanie biosyntezy cholesterolu w wątrobie i przyczynia się do wzrostu liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej komórek wątrobowych, intensyfikując tym samym wychwyt i przemiany kataboliczne LDL. Ponadto atorwastatyna ogranicza produkcję LDL oraz ilość cząstek LDL. Powoduje zwiększoną czynność receptora LDL.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- zaburzenia czynności wątroby albo trwale zwiększona czynność aminotransferaz w osoczu przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy bez wyjaśnienia przyczyny
- miopatia
- ciąża
- karmienie piersią
- podawanie leku kobietom w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznych metod antykoncepcyjnych

Dawkowanie Larus:
Stosować doustnie o dowolnej porze dnia, bez względu na posiłki. Zazwyczaj na początku zaleca się stosowanie 10 mg x 1/24h. Dawka może być modyfikowana w zależności od stanu pacjenta, jednak w odstępach nie mniejszych niż miesiąc. Nie należy podawać dawki większej niż 80 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel