HITAXA roztwór doustny

  • HITAXA jest preparatem w postaci roztworu zawierającym substancję czynną desloratadynę, która stosowana jest w łagodzeniu objawów wywołanych alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką.
  • HITAXA roztwór doustny
Producent: Adamed
Kategoria:Alergia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
desloratadyna (Desloratadine)

Wskazania:
- łagodzenie objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki

Działanie:
Hitaxa zawiera długo działającego selektywnego antagonistę obwodowych receptorów H1 histaminy - desloratadynę, która jest pozbawiona działania uspokajającego. Działanie substancji obejmuje hamowanie uwalniania cytokin indukujących reakcję zapalną (tj. IL-4, IL-6, IL-8 i IL-13) z ludzkich komórek tucznych i granulocytów zasadochłonnych. Hamuje także ekspresję białka adhezyjnego selektywnego P na powierzchni komórek śródbłonka. Desloratadyna łagodzi u pacjentów z alergicznym zapaleniem błony śluzowej takie objawy jak kichanie, świąd, wydzielina z nosa, a także świąd, łzawienie i zaczerwienienie oczu oraz świąd podniebienia.W pokrzywce zmniejsza liczbę i rozmiar zmian pokrzywkowych oraz łagodzi świąd skóry. Nie przenika do o.u.n., nie wywiera więc działania uspokajającego, nasennego ani nie wpływa na aktywność psychomotoryczną. Desloratadyna szybko wchłania się po podaniu doustnym ok. 30 mini i osiąga stężenie maksymalne po 3 h. Z białkami osocza wiąże się w 83-87%. Lek działa przez 24 h. Czas połowicznego rozpadu wynosi 27 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na desloratadynę, loratadynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Hitaxa

Dawkowanie Hitaxa:
Lek podawany jest doustnie. Postać roztworu przeznaczona jest dla dzieci. Dawkowanie w wieku 6-11 lat: 2,5 mg raz na dobę, a dzieci 1-5 lat: 1,25 mg raz na dobę. Leczenie zakończyć w momencie ustąpienia objawów. Lek przyjmuje się niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel