CILAN tabletki

  • CILAN jest lekiem wskazanym do leczenia nadciśnienia tętniczego oraz przewlekłej niewydolności serca, oraz w leczeniu nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej.
  • CILAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cylazapryl (Cilazaprilum)

Wskazanie:
- leczenie nadciśnienia tętniczego
- leczenie przewlekłej niewydolności serca

Działanie:
Cylazapryl jest długo działającym inhibitorem konwertazy angiotensyny (ACE), hamującym aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron i przekształcenie angiotensyny I w angionensynę II - silnie zwężającą naczynia krwionośne. Lek obniża ciśnienie tętnicze zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej, zazwyczaj nie powodując niedociśnienia ortostatycznego. Jest skuteczny w leczeniu nadciśnienia samoistnego wszystkich stopni oraz nadciśnienia naczyniowo-nerkowego. Cylazapryl nie powoduje odruchowej tachykardii. U pacjentów z przewlekłą niewydolnością krążenia, leczonych lekami moczopędnymi i (lub) glikozydami naparstnicy zahamowanie układu renina-angiotensyna-aldosteron powoduje zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego i ciśnienia zaklinowania w kapilarach płucnych, przez co poprawiają się warunki hemodynamiczne przeciążonego serca i zwiększa się wydolność wysiłkowa. Cylazapryl dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i jest szybko metabolizowany do aktywnego metabolitu - cylazaprylatu. Po podaniu doustnym biodostępność wynosi 60%. Maksymalne stężenie w osoczu występuje w ciągu 2 h po podaniu. Działanie hipotensyjne ujawnia się w ciągu 1 h, osiąga maksimum pomiędzy 3-7 h i utrzymuje się do 24 h. Cylazaprylat wydalany jest w postaci niezmienionej, głównie przez nerki.

Przeciwwskazania:

- nadwrażliwość na cylazapryl, inne składniki preparatu lub inne inhibitory ACE
- obrzęk naczynioruchowy związany z leczeniem inhibitorami ACE w wywiadzie
- wrodzony lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy.
- II i III trymestr ciąży oraz okres karmienia piersią
- niezalecany również w I trymestrze ciąży

Dawkowanie Cilan:

Lek stosuje się doustnie, u dorosłych. Najlepiej przyjmować lek o stałych porach i nie przekraczać ustalonych dawek.

W przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego:
- u osób nie przyjmujących leków moczopędnych: dawka początkowa wynosi 1 mg 1 raz na dobę. Następnie, w zależności od potrzeby i reakcji klinicznej chorego na leczenie, lekarz będzie stopniowo zwiększał dawkę.
- u osób przyjmujących leki moczopędne zwiększa się ryzyko wystąpienia powikłań wynikających z gwałtownego i znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego. Chcąc zwiększyć skuteczność leczenia lekarz zaleci przerwanie stosowanie leków moczopędnych na 2–3 dni przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu.

W przypadku przewlekłej niewydolności serca:
Preparat można stosować jednocześnie z glikozydami naparstnicy i(lub) z lekami moczopędnymi; zalecana dawka początkowa 0,5 mg raz na dobę, pod ścisłym nadzorem lekarskim; dawka podtrzymująca wynosi zwykle 1-2,5 mg (w zależności od reakcji pacjenta i tolerancji leku), dawka maksymalna wynosi 5 mg raz na dobę.

Pacjenci z niewydolnością nerek przyjmują dawkę zależną od klirensu kreatyniny: >40 ml/min - dawka początkowa 1 mg raz na dobę, dawka maksymalna 5 mg raz na dobę; 10-40 ml/min - dawka początkowa 0,5 mg raz na dobę, dawka maksymalna 2,5 mg raz na dobę); <10 ml/min - nie zaleca się stosowania. U pacjentów poddawanych hemodializie preparat należy stosować w dniach, gdy pacjent nie jest dializowany; dawkę dostosować do wartości ciśnienia tętniczego. Pacjenci w podeszłym wieku. Nadciśnienie: dawka początkowa - 0,5-1 mg raz na dobę, dawka podtrzymująca ustalana indywidualnie w zależności od reakcji pacjenta i tolerancji leku. Przewlekła niewydolność krążenia: dawka początkowa - 0,5 mg, dawka podtrzymująca - 1-2,5 mg.
Lek przyjmuje się raz na dobę o tej samej porze dnia, niezależnie od posiłków.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel