CHLOROPERNAZINUM tabletki

  • Chloropernazinum to lek o działaniu przeciwpsychotycznym, uspokajającym oraz o silnym działaniu przeciwwymiotnym. Substancją czynną leku jest prochlorperazyna. Lek najczęściej stosuje się w zwalczaniu wymiotów i nudności.
  • CHLOROPERNAZINUM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dimaleinian prochlorperazyny (Prochlorperazini maleas)

Wskazania:
Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie wymiotów i nudności oraz zapobieganie im. Wskazany również w terapii zawrotów głowy w zespole Meniere’a oraz w zapaleniu błędnika. Można stosować wspomagająco w krótkotrwałym leczeniu lęku.

Działanie:
Substancja czynna leku Chloropernazinum to prochlorperazyna, która jest silnym neuroleptykiem. Jest to piperazynowa pochodna fenotiazyny. Mechanizm jej działania psychodepresyjnego i przeciwpsychotycznego opiera się na hamowaniu receptorów dopaminergicznych D2 w ośrodkach podkorowych mózgu, w podwzgórzu oraz w układzie limbicznym. Natomiast właściwości przeciwwymiotne mają związek z blokowaniem chemoreceptorów w pniu mózgu oraz z ograniczaniem czynności nerwu błędnego w przewodzie pokarmowym. Z powodu silnego działania na układ pozapiramidowy często wywołuje objawy pozapiramidowe.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na prochlorperazynę oraz substancje pomocnicze, nadwrażliwość na substancje pochodne fenotiazyny
- niewydolność nerek
- niewydolność wątroby
- niewydolność serca
- padaczka
- choroba Parkinsona
- niedoczynność tarczycy
- chromochłonny guz rdzenia nadnerczy
- miastenia
- przerost gruczołu krokowego
- jaskra z wąskim kątem przesączania w wywiadzie
- agranulocytoza
- ciąża, okres karmienia
- dzieci poniżej 2. roku życia.

Dawkowanie Chloropernazinum:
Do stosowania doustnego. Ustalenia dawki oraz częstości zażywania leku musi dokonać lekarz. Dla pacjentów dorosłych. Zapobieganie nudnościom i wymiotom: dawka 5-10mg przyjmowana 2-3 razy na dobę. Leczenie nudności i wymiotów: dawka początkowa to 20mg, jeśli zachodzi taka konieczność, po 2 godzinach przyjąć dodatkową dawkę 10mg. Krótkotrwałe leczenie wspomagające lęku: początkowa dawka dobowa 15-20mg przyjmowana w dawkach podzielonych. Dawka może być zwiększona, jednak maksymalnie do 40mg na dobę (przyjmowana w dawkach podzielonych). Leczenie zawrotów głowy w zespole Meniere’a: dawka 5mg przyjmowana 3 razy na dobę, w razie konieczności dawkę dobową można zwiększyć do 30mg. Po kilku tygodniach przyjmowania leku można stopniowo redukować dawkę dobową do 5-10mg. U pacjentów w podeszłym wieku należy odpowiednio zmniejszać dawki leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel