KVENTIAX tabletki

  • KVENTIAX zaliczany jest do grupy zaliczany przeciwpsychotycznych odpowiadających za łagodzenie objawów schizofrenii, epizodów depresjii albo manii w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej.
  • KVENTIAX tabletki
Producent: Krka
Skład: kwetiapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwetiapina (Quetiapinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku schizofrenii, epizodów manii o charakterze przeciętnym lub ciężkim, mających związek z chorobą dwubiegunową, epizodów dużej depresji towarzyszących chorobie dwubiegunowej. Poleca się stosowanie leku w ramach profilaktyki epizodów manii, depresji i mieszanych u osób wrażliwych na leczenie kwetiapiną.

Działanie:
Preparat ma postać tabletek powlekanych. Działa na bazie kwetiapiny. Zaliczany jest do grupy leków przeciwpsychotycznych atypowych. Kwetiapina i jej czynny metabolit (norkwetiapina) ma wpływ na znaczną liczbę receptorów neurotransmiterów. Jej właściwości przeciwpsychotyczne występują dzięki temu, że zatrzymuje w mózgu receptory serotoninowe (5-HT2) oraz dopaminowe (D1 i D2). Dodatkowo norkwetiapina wykazuje silne powinowactwo do transportera norepinefryny (NET). Kwetiapina i norkwetiapina posiadają także znaczne powinowactwo do receptorów ?1-adrenergicznych i histaminowych oraz mniejsze powinowactwo do receptorów ?2-adrenergicznych i serotoninowych 5-HT1. Po zastosowaniu doustnym kwetiapina dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego i jest w znacznym stopniu metabolizowana.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- jednoczesne stosowanie inhibitorów CYP3A4 (np. inhibitory proteazy HIV, azolowe środki przeciwgrzybicze, klarytromycyna, erytromycyna, nefazodon).

Dawkowanie Kventax:
Stosować doustnie u osób dorosłych.
W czasie leczenia schizofrenii stosować preparat x 2/24h, przez pierwsze 4 dni leczenia podawać wg następującego schematu: 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień. Z czasem zwiększać dawkę aż do 300-450 mg/24h. Można stosować 750 mg/24h.

W przypadku epizodów manii stosować lek x 2/24h, przez pierwsze 4 dni leczenia podawać wg następującego schematu: 100 mg - 1. dzień, 200 mg - 2. dzień, 300 mg - 3. dzień, 400 mg - 4. dzień. Później zwiększać dawkę o nie więcej niż 200 mg, tak że w 6 dniu leczenia zastosowana zostanie najwyższa dobowa dawka wynosząca 800 mg.

W przypadku epizodów depresji podawać lek x 1/24h, wieczorem, przed pójściem spać. Przez pierwsze 4 dni leczenia podawać wg następującego schematu: 50 mg - 1. dzień, 100 mg - 2. dzień, 200 mg - 3. dzień, 300 mg - 4. dzień. Z czasem dawka może zostać zwiększona do nawet 600 mg/24h.
W celu zapobiegania epizodom choroby dwubiegunowej kontynuować leczenie podając pacjentom taką samą dawkę z zakresu 300-800 mg/24h w dwóch dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel