KLOZAPOL tabletki

  • KLOZAPOL to lek działający na bazie klozapiny, który wykazuje właściwości przeciwpsychotyczne podczas leczenia schizofrenii. Charakteryzuje się szybkim działaniem uspokajającym.
  • KLOZAPOL tabletki
Producent: Egis
Skład: klozapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klozapina (Clozapinum)

Wskazania:
Należy stosować lek w ramach leczenia schizofrenii u osób niewrażliwych na inne preparaty przeciwpsychotyczne (klasyczne neuroleptyki) albo nietolerujących ich stosowania (w związku z dużą liczbą skutków ubocznych).

Działanie:
Preparat należy do grupy leków przeciwpsychotycznych. W jego skład wchodzi klozapina, która jest pochodną diazepiny i oksazepiny. Wykazuje słabe właściwości hamujące receptory dopaminowe D1, D2, D3 i D5, posiada silne działanie na receptor D4 oraz silne właściwości antyserotoninergiczne, anty-?-adrenergiczne, antyhistaminowe, antycholinergiczne oraz działanie zatrzymujące pobudzenie organizmu. Po zastosowanie leku ma miejsce szybkie i znaczne uspokojenie. Działa przeciwpsychotycznie w przypadku schizofrenii nie reagującej na stosowanie innych leków. W porównaniu do klastycznych preparatów przeciwpsychotycznych wywołuje mniej głównych skutków pozapiramidowych oraz przyczynia się do niewielkiego wzrostu prolaktyny w organizmie (lub nie powoduje go).

Przeciwwskazania:

- uczulenie na składniki preparatu
- niemożność regularnego badania składu krwi
- granulocytopenia albo agranulocytoza wywołana działaniem czynników toksycznych albo przez reakcje idiosynkrazji
- agranulocytoza związane z przyjmowaniem klozapiny
- zaburzenia czynności szpiku kostnego
- psychozy alkoholowe albo inne
- padaczka odporna na leki
- zapaść krążeniowa, zatrzymanie aktywności OUN
- niewydolność nerek albo serca
- wrzody wątroby
- niedrożność jelita (porażenna)

Dawkowanie Klozapol:
Stosować doustnie. Dawkę należy dostosować do stanu chorego. Zazwyczaj zaleca się w początkowej fazie leczenia stosowanie wg następującego schematu: 1. Dzień - 12,5 mg x 1-2/24h, 2. Dzień - 25 mg x 1-2/24h. W przypadku dobrej tolerancji leku należy zwiększać dawkę stopniowo o 25-50 mg, aż do uzyskania w ciągu 2-3 tyg. dawki do 300 mg/24h. Nie należy stosować więcej niż 900 mg/24h. W ramach leczenia podtrzymującego po uzyskaniu optymalnego efektu można podawać mniejsze dawki. Powinno trwać przynajmniej pół roku. W celu zakończenia terapii należy stopniowo zmniejszać dawkę w czasie 1-2 tygodni i obserwować reakcje pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel