KLIMICIN kapsułki

  • KLIMICIN jest doustnym antybiotykiem linkozamidowym o silnym działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym. Łagodzi objawy zakażeń wywołanych obecnością bakterii (np. paciorkowców czy bakterii beztlenowych).
  • KLIMICIN kapsułki
Producent: Sandoz
Kategoria:Antybiotyki
Skład: klindamycyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klindamycyna (Clindamycinum)

Wskazania:
Ciężkie zakażenia, których przyczyną jest obecność bakterii, wrażliwych na działanie klindamycyny, m.in. zakażenia w obrębie układu oddechowego, zakażenia tkanek miękkich i skóry, zakażenia tkanki kostnej i stawów (wywołane przez Staphylococcus aureus), posocznica, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia żeńskich organów rozrodczych (wywołane przez bakterie beztlenowe).

Działanie:
Preparat ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. Zaliczany jest do kategorii antybiotyków linkozamidowych. Zawarta w nim klindamycyna charakteryzuje się silnym działaniem bakteriobójczym albo bakteriostatycznym, zależnym od zastosowanej dawki leku i rodzaju bakterii. Jego właściwości obejmują tlenowe bakterie Gram-dodatnie, beztlenowe bakterie Gram-dodatnie, beztlenowe bakterie Gram-ujemne, a także Plasmodium vivax, Plasmodium falciparum, Toxoplasma gondii, i Babesia spp. oraz na Pneumocystis jiroveci (carinii) w połączeniu z prymachiną. Działanie leku nie obejmuje Gram-ujemnych bakterii tlenowych oraz Enterococcus spp. Po zastosowaniu klindamycyna dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie osiąga po upływie 1-2h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu (na klindamycynę albo inne składniki leku)

Dawkowanie Klimicin:
Stosować doustnie. Osobom dorosłym w przypadku umiarkowanego zakażenia podawać 150 mg co 6h, przy ciężkich zakażeniach zwiększyć dawkę do 300-450 mg co 6h. Dzieciom o mc. większej niż 10 kg podawać 8-20 mg kg/mc./24h w 3-4 dawkach podzielonych. W przypadku zakażeń spowodowanych przez paciorkowce ?-hemolizujące stosować lek przez przynajmniej 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel