HYDROCHLOROTHIAZIDUM POLPHARMA tabletki

  • HYDROCHLOROTHIAZIDUM jest lekiem stosowanym w leczeniu obrzęków w zastoinowej niewydolności serca, zaburzeniach czynności nerek, marskości wątroby oraz w nadciśnieniu tętniczym.
  • HYDROCHLOROTHIAZIDUM POLPHARMA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- w obrzękach w zastoinowej niewydolności serca, marskości wątroby oraz w zaburzeniach czynności nerek (np. w zespole nerczycowym, ostrym kłębuszkowym zapaleniu nerek)
- nadciśnienie tętnicze(w skojarzeniu z innymi lekami)

Działanie:
Hydrochlorothiazidum jest lekiem o działaniu moczopędny z grupy diuretyków tiazydowych. Działa poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Substancja czynna hamuje również wydalanie kwasu moczowego i zmniejsza przesącz kłębuszkowy. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i działa po około 2 h, osiągając maksimum działania po 3-6 h od podania. Działa przez 6-12 h. Działanie hipotensyjne obserwuje się po 3-4 dobach. Z białkami osocza wiąże się w 40-68%. Substancja nie jest metabolizowana i usuwana jest z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi 5,6-14,8 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sulfonamidy lub pozostałe składniki preparatu Hydrochlorothiazidum
- bezmocz
- ciężka niewydolność nerek
- ciężka niewydolność wątroby
- choroba Addisona
- hiperkalcemia
- stosowanie związków litu

Dawkowanie Hydrochlorothiazydum:
Lek podaje się doustnie. W obrzękach zalecana dawka dzienna to 25-75 mg na dobę w jednej lub dwóch dawkach. Maksymalna dawka dobowa to 100 mg. W nadciśnieniu tętniczym podaje się 25 mg na dobę, a dawka maksymalna to 50 mg na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel