HYDROXYZINUM TEVA roztwór do wstrzykiwań

  • HYDROXYZINUM TEVA w postaci roztworu do wstrzykiwań stosowany jest w nagłych przypadkach i gdy podanie doustne jest utrudnione w przebiegu zaburzeń lękowych, nerwicowych oraz przez zabiegami chirurgicznymi.
  • HYDROXYZINUM TEVA roztwór do wstrzykiwań
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek hydroksyzyny (Hydroxyzine hydrochloride)

Wskazania:
- w zaburzeniach lękowych uogólnionych
- w niepokoju i pobudzeniu psychoruchowym w przebiegu zaburzeń nerwicowych
- wspomagająco w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi i w okresie pooperacyjnym

Działanie:
Preparat wykazujący działanie przeciwlękowe, uspokajające i nasenne (pochodna piperazyny). Działanie przeciwlękowe wynika z hamowania aktywności niektórych podkorowych elementów OUN. Działa również przeciwhistaminowo i przeciwcholinergicznie. Substancja czynna ulega przemianie w wątrobie do aktywnego metabolitu - cetyryzyny, a następnie do nieaktywnych metabolitów, głównie glukuronidów. Lek przenika przez barierę krew-mózg oraz barierę łożyskową. Proces eliminacji leku jest dwufazowy, przy czym końcowy okres połowicznego rozpadu wynosi około 20 h i jest krótszy u dzieci (o 33-41%), a wydłużony u pacjentów w podeszłym wieku (o 50%) oraz u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek. Hydroksyzyna jest wydalana z moczem i kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlorowodorek hydroksyzyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu oraz na cetyryzynę, inne pochodne piperazyny, aminofilinę lub etylenodiaminę
- porfiria
- ciąża i okres karmienia piersią
- noworodki
- nie stosować podskórnie, dożylnie, dotętniczo

Dawkowanie:
Lek podaje się domięśniowo. U dorosłych od 50 do 100 mg na dobę, do 4 dawek, a u dzieci 0,6 mg/kg mc. W premedykacji stosuje się 25-100 mg u dorosłych, natomiast u dzieci: 1 mg/kg mc.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel