HYDROXYZINUM ESPEFA syrop

  • HYDROXYZINUM ESPEFA to lek zawierający hydroksyzynę i stosowany w objawowym leczeniu lęku u dorosłych, objawowym leczeniu świądu oraz w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi.
  • HYDROXYZINUM ESPEFA syrop
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek hydroksyzyny (Hydroxyzine hydrochloride)

Wskazania:
- do objawowego leczenia lęku u dorosłych
- do objawowego leczenia świądu
- w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi

Działanie:
Preparat zawiera hydroksyzynę i działa uspokajająco oraz przeciwlękowo. Działa hamując aktywność niektórych podkorowych obszarów OUN ale nie zaburza czynności kory mózgowej. Wykazuje również właściwości przeciwhistaminowe, rozkurczające oskrzela i przeciwwymiotne oraz łagodzące w świądzie w przebiegu pokrzywki, wyprysku i zapalenia skóry. Hydroksyzyna podana doustnie szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga stężenie maksymalne we krwi po 2 h. Działanie można zauważyć już po 15-30 minutach i utrzymuje się 4-6 h. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu hydroksyzyny wynosi u dorosłych 14 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku, cetyryzynę, inne pochodne piperazyny, aminofilinę lub etylenodiaminę
- porfiria
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie:
Preparat podaje się doustnie. U dorosłych w leczeniu lęku 50 mg na dobę w 2-3 dawkach, maksymalnie 300 mg na dobę. W świądzie 25 mg przed snem, a w razie potrzeby 2-4 razy na dobę. W premedykacji przed zabiegami 50-100 mg jednorazowo. Dawka maksymalna jednorazowa to 100 mg, a dobowa to 400 mg. U dzieci powyżej 6 lat podaje się 1-2 mg/kg mc./dobę w dawkach podzielonych, a u dzieci od 3 do 6 lat 1-2,5 mg/kg mc./dobę w dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel