LANZUL S kapsułki

  • LANZUL S to lek wykorzystywany w gastroenterologii, który zawiera lanzoprazol, czyli inhibitor pompy protonowej. Odpowiada za hamowanie wydzielenia kwasu solnego w żołądku. Przeznaczony do stosowania doustnego.
  • LANZUL S kapsułki
Producent: Krka
Skład: lanzoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lanzoprazol (Lansoprazolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w ramach:
- leczenia choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka
- leczenia refluksowego zapalenia przełyku
- długotrwałej profilaktyki reemisji refluksowego zapalenia przełyku
- leczenia Zespołu Zollingera-Ellisona
- leczenie łagodnych owrzodzeń żołądka i dwunastnicy będących skutkiem stosowania NLPZ u osób wymagających stałego leczenia NLPZ
- leczenia eradykacji Helicobacter pylori w skojarzeniu z antybiotykiem i zapobieganie nawrotom owrzodzeń związanych z zakażeniem H.pylori.

Działanie:
Lek ma postać kapsułek przeznaczonych do stosowania doustnego. W ich skład wchodzi lanzoprazol będący inhibitorem pompy protonowej. Preparat działa blokująco na finalne stadium produkcji HCl, co jest efektem zahamowania czynności H+/K+-ATP-azy w komórkach okładzinowych żołądka. Działanie leku ma charakter odwracalny i jest zależne od zastosowanej porcji lanzoprazolu oraz ma wpływ na wydzielanie podstawowe jak i stymulowane. Lanzoprazol tworzy związek z grupą sulfhydrylową ATP-azy H+/K+, czego skutkiem jest zatrzymanie czynności tego enzymu. W wyniku codziennego przyjmowania lanzoprazolu może dojść spadku wydzielania kwasu żołądkowego nawet o 90% w ciągu 7 dni. Preparat ogranicza kwaśność soku żołądkowego, co sprawia że antybiotyki zwalczające Helicobacter pylori działają skutecznie. Po podaniu doustnym lanzoprazol w szybkim tempie zostaje wchłonięty z przewodu pokarmowego. Najwyższe stężenie we krwi osiąga w ciągu 1,5-2h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- stosowanie u dzieci
- ciąża
- jednoczesne przyjmowanie atazanawiru
- okres laktacji i karmienia piersią

Dawkowanie Lanzul S:
Preparat przeznaczony do stosowania doustnego, najlepiej rano na 0,5h przed planowanym posiłkiem, popijając wodą.
Choroba wrzodowa żołądka i refluksowe zapalenie przełyku –30 mg x 1/24h przez 4 tygodnie (jeżeli jest taka konieczność kontynuować leczenie przez następne 4 tygodnie). Profilaktyka refluksowego zapalenia przełyku - 15 mg x 1/24h, a jeżeli jest taka potrzeba zwiększyć dawkę do 30 mg/24h. Choroba wrzodowa dwunastnicy - 30 mg x 1/24h przez 2 tygodnie (w razie potrzeby stosować dłużej). Zespół Zollingera-Ellisona – należy dostosować dawkę indywidualnie do stanu pacjenta (z przedziału 60-180 mg/24h). Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem –30 mg x 2/24h przez tydzień, w połączeniu z: klarytromycyną 250-500 mg x 2/24h i amoksycylina 1 g x 2/24h lub klarytromycyną 250 mg x 2/24h i metronidazolem 400-500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel