LAFACTIN kapsułki

  • LAFACTIN jest lekiem przeciwdepresyjnym, który dzięki zawartości wenlafaksyny pobudza aktywność niektórych neuroprzekaźników ośrodkowego układu nerwowego. Łagodzi objawy depresji i fobii społecznej.
  • LAFACTIN kapsułki
Producent: Apotex
Skład: wenlafaksyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
wenlafaksyna (Venlafaxinum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku epizodów dużej depresji oraz zaburzeń lękowych o charakterze fobii społecznej. Wskazany również w profilaktyce reemisji epizodów dużej depresji.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do grupy przeciwdepresantów. Zawiera wenlafaksynę, która wykazuje zdolność zwiększenia czynności neurotransmiterów w o.u.n. Wenlafaksyna wraz ze swoim głównym metabolitem O-demetylowenlafaksyna (ODV), jest inhibitorem zwrotnego wychwytu noradrenaliny i serotoniny. Ponadto wenlafaksyna stanowi słaby inhibitor zwrotnego wychwytu dopaminy. Co więcej obie substancje odpowiadają za ograniczenie odpowiedzi ß-adrenergicznej zarówno po zastosowaniu jednorazowym, jak i długotrwałym. Nie posiada aktywności MAO. Po podaniu doustnym lek zostaje w 90% wchłonięty z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie wenlafaksyny obserwuje się po upływie 5,5h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- równoczesne przyjmowanie nieodwracalnych inhibitorów MAO (a także przez 2 tygodnie po zakończeniu kuracji nimi).

Dawkowanie Lafactin:
Stosować doustnie, w czasie jedzenia, mniej więcej o stałej porze dnia.
W przypadku epizodów dużej depresji należy na początku stosować dawkę wynoszącą 75 mg x 1/24h. Jeżeli ta dawka nie przynosi rezultatów należy ją zwiększać w odstępach wynoszących minimum 14 dni (w wyjątkowych przypadkach – 4 dni). Maksymalna dawka dobowa wynosi 375 mg. Przyjmowanie preparatów przeciwdepresyjnych powinno być kontynuowane przez przynajmniej pół roku od czasu osiągnięcia remisji.
W przypadku fobii społecznej na początku stosować 75 mg x 1/24h. Dawkę można zwiększać, w odstępach 14 dniowych, jednak nie należy przyjmować więcej niż 225 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel