LANTREA kapsułki

  • LANTREA to preparat w postaci kapsułek dojelitowych, działający na bazie lanzoprazolu, który jest inhibitorem pompy protonowej. Pozwala złagodzić dolegliwości związane z nadmierną produkcją kwasu solnego w żołądku.
  • LANTREA kapsułki
Producent: Teva
Skład: lanzoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lanzoprazol (Lansoprazolum)

Wskazania:
Stosować w przypadku wrzodów dwunastnicy i żołądka, a także na tle zakażenia bakterią Helicobacter pylori (w skojarzeniu z antybiotykiem). Zaleca się podawanie także przy refluksowym zapaleniu przełyku i zespole Zollingera-Ellisona.

Działanie:
Lek działa na bazie lanzoprazolu należącego do kategorii inhibitorów pompy protonowej. Wykazuje działanie zatrzymujące końcowy etap produkcji HCl w wyniku inhibicji aktywności H+/K+-ATP-azy w komórkach okładzinowych żołądka. Działanie to ma charakter odwracalny i jest zależne od zastosowanej dawki oraz wpływa na wydzielanie podstawowe jak i stymulowane. Lanzoprazol magazynuje się w komórkach okładzinowych żołądka, gdzie później pod wpływem kwaśnego środowiska aktywuje się i wiąże się z grupą sulfhydrylową ATP-azy H+/K+, czego efektem jest zahamowanie aktywności tego enzymu. Dowiedziona, że codzienne zażywanie leku wpływa na spadek wydzielania kwasu żołądkowego o 90% w ciągu 7 dni. Dodatkowo substancja czynna leku zmniejsza kwaśność soku żołądkowego, co umożliwia efektywne oddziaływanie wybranych antybiotyków skierowanych przeciwko bakterii Helicobacter pylori.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku
- stosowanie u dzieci
- równoczesne przyjmowanie atazanawiru
- ciąża
- karmienie piersią

Dawkowanie Lantrea:
Stosować doustnie, najlepiej rano na 0,5h przed jedzeniem popijając wodą.
Choroba wrzodowa dwunastnicy - stosować 30 mg x 1/24h przez 14 dni (w razie potrzeby przyjmować dłużej). Choroba wrzodowa żołądka i refluksowe zapalenie przełyku – stosować dawkę wynoszącą 30 mg x 1/24h przez 28 dni (jeżeli jest taka konieczność kontynuować leczenie przez następne 28 dni). Profilaktyka refluksowego zapalenia przełyku - przyjmować 15 mg x 1/24h, a jeżeli jest taka potrzeba zwiększyć dawkę do 30 mg/24h. Zespół Zollingera-Ellisona - dostosować dawkę indywidualnie do stanu pacjenta (z przedziału 60-180 mg/24h). Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem – podawać 30 mg x 2/24h przez 7 dni w połączeniu z: klarytromycyną 250-500 mg x 2/24h i amoksycylina 1 g x 2/24h lub klarytromycyną 250 mg x 2/24h i metronidazolem 400-500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel