LANSOPRAZOLUM 123RATIO tabletki

  • LANSOPRAZOLUM 123RATIO odpowiada za zmniejszenie ilości kwasu solnego w żołądku, dzięki czemu łagodzi i leczy dolegliwości towarzyszące chorobie wrzodowej dwunastnicy i żołądka czy refluksowemu zapaleniu przełyku.
  • LANSOPRAZOLUM 123RATIO tabletki
Producent: 123 Ratio
Skład: lanzoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lanzoprazol (Lansoprazolum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku choroby wrzodowej dwunastnicy i żołądka, zespołu Zollingera-Ellisona refluksowego stanu zapalnego przełyku oraz eradykacja Helicobacter pylori (w skojarzeniu z antybiotykami) u pacjentów z chorobą wrzodową.

Działanie:
Lek zawiera lanzoprazol, który działa blokująco na ostatnią fazę wydzielania HCl w komórkach okładzinowych żołądka w skutek hamowania czynności H+/K+-ATP-azy (tzw. pompy protonowej). Działanie leku jest odwracalne i pozostaje w zależności od zastosowanej dawki i przyczynia się do zatrzymywania wydzielania podstawowego oraz wydzielania stymulowanego. Po przyjęciu doustnym lanzoprazol w postaci kapsułek dojelitowych, najwyższe stężenie w surowicy osiąga po upływie 1,5-2h. Pożywienie wpływa na spowolnienie wchłaniania leku i ogranicza jego biodostępność.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- równoczesne stosowania atazanawiru
- podawanie leku dzieciom
- ciąża
- karmienie piersią

Dawkowanie Lansoprazolum 123Ratio:
Preparat przeznaczony do stosowania doustnego. Przyjmować najlepiej rano na 0,5h przed posiłkiem popijając wodą.
Przy chorobie wrzodowej dwunastnicy stosować 30 mg x 1/24h przez 14 dni (w razie potrzeby stosować dłużej), przy wrzodach żołądka i refluksowym zapaleniu przełyku stosuje się dawkę 30 mg x 1/24h przez 28 dni (jeżeli jest taka konieczność kontynuować leczenie przez następne 28 dni). W celu zapobiegania refluksowemu zaplenieniu przełyku przyjmować 15 mg x 1/24h, a jeżeli jest taka konieczność zwiększyć dawkę do 30 mg/24h. Przy zespole Zollingera-Ellisona dostosować dawkę indywidualnie do stanu pacjenta (z przedziału 60-180 mg/24h). Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem. Zazwyczaj podaje się 30 mg x 2/24h przez tydzień w połączeniu z: klarytromycyna 250-500 mg x 2/24h i amoksycylina 1 g x 2/24h lub klarytromycyna 250 mg x 2/24h i metronidazol 400-500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel