LAMOTRIX tabletki

  • LAMOTRIX to lek przeciwpadaczkowy, który zawiera lamotryginę. Leczy i łagodzi objawy padaczki u dzieci i osób dorosłych oraz przeciwdziała epizodom depresji towarzyszącym chorobie afektywnej dwubiegunowej typu I.
  • LAMOTRIX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lamotrygina (Lamotriginum)

Wskazania:
Należy stosować u dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia w przypadku występowania padaczki o napadach częściowych i uogólnionych, napadach związanych z zespołem Lennox-Gastaut. Preparat podawać także u pacjentów powyżej 18 roku życia w ramach zapobiegania epizodom depresji u osób z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I.

Działanie:
Lek należy do grupy preparatów przeciwpadaczkowych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie lamotryginy, która jest zależnym od przyjmowania i napięcia blokerem kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Wpływa na zahamowanie pojawiających się ze znaczną częstotliwością wyładowań komórek nerwowych i blokuje uwalnianie glutaminianu. Po przyjęciu doustnie lek w szybkim tempie i całkowicie zostaje wchłonięty z przewodu pokarmowego, a najwyższe stężenie lamotryginy pojawi się po 2,5h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu

Dawkowanie Lamotrix:
Stosować doustnie. Nie zaleca się przekraczania dawki początkowej i kolejno zwiększanych dawek, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się wysypki. Aby utrzymać odpowiednią dawkę terapeutyczną u dzieci, należy monitorować masę ciała, a w przypadku jej zmian zmienić dawkowanie.
W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 13 roku życia:
- w ramach monoterapii na początku podawać 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, potem zwiększyć do 50 mg x 1/24h przez następne 14 dni. Później dawkę należy zwiększać, jednak nie więcej niż o 50-100 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania przyjmować 100-200 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
- w skojarzeniu z induktorami metabolizmu lamotryginy (np. z fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, prymidonem a także ryfampicyną, lopinawirem/rytonawirem), bez walproinianu podawać na początku 50 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, później zwiększyć do 100 mg x 1/24h przez następne 14 dni. Później dawkę należy zwiększać o nie więcej niż 100 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania stosować 200-400 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
- w skojarzeniu z walproinianem, bez względu na inne jednocześnie przyjmowane leki podawać na początku 25 mg co drugi dzień przez pierwsze 14 dni, później 25 mg x 1/24h przez następne 14 dni. Później dawkę należy zwiększać o nie więcej niż 25-50 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania podawać 100-200 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
Dzieciom w wieku 2-12 lat podawać na początku 0,3 mg/ kg mc./24h w 1 lub w 2 dawkach podzielonych przez pierwsze 14 dni., później 0,6 mg/ kg mc./24h w 1 albo w 2 dawkach podzielonych przez nastepne 14 dni. Z czasem dawkę dobową należy zwiększać o nie więcej niż 0,6 mg/ kg mc. co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymywania stosować: 1-10 mg/ kg mc./24h w 1 lub w 2 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel