LAMILEPT tabletki

  • LAMILEPT to preparat przeciwpadaczkowy. W jego skład wchodzi lamotrygina, która jest blokerem kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Hamuje powtarzające się wyładowania komórek nerwowych.
  • LAMILEPT tabletki
Producent: Teva
Skład: lamotrygina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lamotrygina (Lamotriginum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie u osób dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia w przypadku padaczki o napadach częściowych i uogólnionych, napadów związanych z zespołem Lennox-Gastaut. Lek wskazany również u osób powyżej 18 roku życia w profilaktyce epizodów depresji u osób z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi typu I.

Działanie:
Preparat zaliczany jest do kategorii leków przeciwpadaczkowych. Zawiera lamotryginę, która jest zależnym od stosowania i napięcia blokerem kanałów sodowych bramkowanych napięciem. Zatrzymuje pojawiające się ze znaczną częstotliwością wyładowania komórek nerwowych i zatrzymuje wydzielanie glutaminianu. Po zastosowaniu doustnym lamotrygina w szybkim tempie i całkowicie zostaje wchłonięta z przewodu pokarmowego, a jej najwyższe stężenie obserwuje się po 2,5h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu

Dawkowanie Lamilept:
Stosować doustnie.
U osób dorosłych i dzieci powyżej 13 roku życia:
- w ramach monoterapii na początku stosować 25 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, później zwiększyć do 50 mg x 1/24h przez kolejne 14 dni. Następnie dawkę należy zwiększać o nie więcej niż 50-100 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania stosować 100-200 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
- w skojarzeniu z walproinianem, bez względu na inne jednocześnie przyjmowane leki stosować na początku 25 mg co drugi dzień przez pierwsze 14 dni, potem 25 mg x 1/24h przez kolejne 14 dni. Następnie dawkę należy zwiększać o nie więcej niż 25-50 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania stosować 100-200 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
- w skojarzeniu z induktorami metabolizmu lamotryginy (np. z fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, prymidonem a także ryfampicyną, lopinawirem/rytonawirem), bez walproinianu stosować na początku 50 mg x 1/24h przez pierwsze 14 dni, później zwiększyć do 100 mg x 1/24h przez kolejne 14 dni. Następnie dawkę należy zwiększać o nie więcej niż 100 mg co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymania stosować 200-400 mg na dobę w 1 dawce lub w 2 dawkach podzielonych.
W przypadku dzieci w wieku 2-12 lat podawać na początku 0,3 mg/ kg mc./24h w 1 lub w 2 dawkach podzielonych przez pierwsze 14 dni., potem 0,6 mg/ kg mc./24h w 1 albo w 2 dawkach podzielonych przez kolejne 14 dni. Z czasem dawkę dobową należy zwiększać o maksymalnie 0,6 mg/ kg mc. co 7-14 dni. aż do uzyskania optymalnego efektu terapeutycznego. W ramach podtrzymywania podawać: 1-10 mg/ kg mc./24h w 1 lub w 2 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel