LAMBRINEX tabletki

  • LAMBRINEX to preparat, który ogranicza stężenie cholesterolu całkowitego o 30-46%, cholesterolu-LDL o 41-61%,, trójglicerydów o 14-33% i apolipoproteiny B o 34-50%. Powoduje wzrost stężenia cholesterolu-HDL i apolipoproteiny A1.
  • LAMBRINEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
atorwastatyna (Atorvastatinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku hipercholesterolemii u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 010 roku życia (pierwotnej hipercholesterolemii i mieszanej hiperlipidemii, heterozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej, homozygotycznej hipercholesterolemii rodzinnej). Zaleca się również stosowanie leku w ramach profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych.

Działanie:
Preparat działa na bazie atorwastatyny. Jest wybiórczym, kompetencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA – enzymu odpowiadającego za modyfikację 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Substancja czynna leku ogranicza stężenie cholesterolu i lipoprotein we krwi w wyniku zatrzymywania czynności reduktazy HMG-CoA, czego skutkiem jest ograniczenie syntezy cholesterolu w wątrobie, jednocześnie powodując wzrost liczby receptorów LDL na powierzchni błony komórkowej hepatocytów, intensyfikując tym samym wychwyt i katabolizm LDL. Ogranicza produkcję LDL i liczbę cząsteczek LDL oraz przyczynia się do nasilonego i utrzymującego się wzrostu czynności receptora LDL oraz pozytywnie modyfikuje jakość krążących cząsteczek LDL. Ogranicza stężenie cholesterolu-LDL u osób z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią, którzy przeważnie nie odpowiadali na terapię ograniczającą stężenie lipidów we krwi.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- zaburzenia czynności wątroby albo nieuzasadniona trwale zwiększona czynność aminotransferaz w surowicy przekraczająca 3-krotnie górną granicę normy (GGN)
- ciąża
- karmienie piersią
- stosowanie leku u kobiet w wieku rozrodczym, które nie stosują skutecznej antykoncepcji.

Dawkowanie Lambrinex:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Dawka powinna zostać ustalona przez lekarza, na podstawie oceny stany pacjenta i jego wyników. Zazwyczaj na początku stosuje się dawkę wynoszącą 10 mg/24h. Dawka może być modyfikowana w odstępie 4 tygodni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 80 mg. U dzieci nie stosować więcej niż 20 mg/24h. Nie należy stosować u dzieci poniżej 10 roku życia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel