Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

LANSOPRAZOLUM FARMACOM kapsułki

  • LANSOPRAZOLUM FARMACOM jest lekiem, który należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Zawarty w nim lanzoprazol zmniejsza wydzielanie kwasu żołądkowego nawet o 90% w ciągu tygodnia przyjmowania preparatu.
  • LANSOPRAZOLUM FARMACOM kapsułki
Producent: Farmacom
Skład: lanzoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
lanzoprazol (Lansoprazolum)

Wskazania:
Należy podawać lek przy chorobie wrzodowej dwunastnicy i żołądka oraz na tle zakażenia bakterią Helicobacter pylori (w skojarzeniu z antybiotykiem). Wskazany również w przypadku refluksowego stanu zapalnego przełyku i zespołu Zollingera-Ellisona.

Działanie:
Preparat zawiera lanzoprazol wchodzący do grupy inhibitorów pompy protonowej. Odpowiada za zatrzymanie końcowej fazy produkcji HCl przez inhibicje czynności H+/K+-ATP-azy w komórkach okładzinowych żołądka. Działanie to jest odwracalne i pozostaje w zależności od zastosowanej dawki oraz oddziałuje na wydzielanie podstawowe i stymulowane. Substancja czynna leku magazynuje się w komórkach okładzinowych żołądka, a następnie aktywuje się w kwaśnym środowisku i wiąże się z grupą sulfhydrylową ATP-azy H+/K+, co w konsekwencji powoduje zatrzymanie czynności tego enzymu. Badania wskazują, że przy codziennym stosowaniu preparatu wydzielanie kwasu żołądkowego po tygodniu zostaje zmniejszone o 90%. Co więcej lanzoprazol ogranicza kwaśność soku żołądkowego dzięki czemu możliwe jest efektywne działanie wybranych antybiotyków przeciwko Helicobacter pylori.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- równoczesne przyjmowanie atazanawiru
- stosowanie u dzieci
- ciąża
- karmienie piersią

Dawkowanie Lansoprazolum Farmacom:
Preparat stosować doustnie. Przyjmować najlepiej rano na 30 minut przed jedzeniem popijając wodą.
Przy chorobie wrzodowej dwunastnicy stosować 30 mg x 1/24h przez 14 dni (w razie potrzeby stosować dłużej), przy wrzodach żołądka i refluksowym zapaleniu przełyku stosuje się dawkę 30 mg x 1/24h przez 28 dni (jeżeli jest taka konieczność kontynuować leczenie przez następne 28 dni). W celu zapobiegania refluksowemu zaplenieniu przełyku przyjmować 15 mg x 1/24h, a jeżeli jest taka konieczność zwiększyć dawkę do 30 mg/24h. Przy zespole Zollingera-Ellisona dostosować dawkę indywidualnie do stanu pacjenta (z przedziału 60-180 mg/24h). Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem. Zazwyczaj podaje się 30 mg x 2/24h przez tydzień w połączeniu z: klarytromycyna 250-500 mg x 2/24h i amoksycylina 1 g x 2/24h lub klarytromycyna 250 mg x 2/24h i metronidazol 400-500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel