LESINE tabletki

  • LESINE jest złożonym doustnym lekiem antykoncepcyjnym, zawierającym etynyloestradiol oraz drospirenon. Lek skutecznie hamuje proces jajeczkowania utrudniające ewentualne zagnieżdżenie się zarodka.
  • LESINE tabletki
Producent: Teva
Kategoria:Antykoncepcja
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
etynyloestradiol (Ethinylestradiolum) , drospirenon (Drospirenonum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w ramach doustnej antykoncepcji.

Działanie:
Preparat jest lekiem monofazowym, dwuskładnikowym, stosowanym w antykoncepcji. Jego działanie opiera się przede wszystkim na blokowaniu jajeczkowania i wywoływaniu zmian błony śluzowej macicy. Zawarty w nim drospirenon w dawkach terapeutycznych wykazuje właściwości antyandrogenne oraz nieznaczne antymineralokortykosteroidowe. Nie działa estrogennie, glikokortykosteroidowo, antyglikokortykosteroidowo. Po zastosowaniu doustnym drospirenon w szybkim tempie i prawie całkowicie zostaje wchłonięty z przewodu pokarmowego, a jego najwyższe stężenie obserwuje się po upływie około 1-2h. Etynyloestradiol również dobrze i całkowicie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- zakrzepica żylna, tętnicza albo stany prodromalne
- incydent naczyniowo-mózgowy
- czynniki ryzyka zakrzepicy tętniczej: cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, poważne nadciśnienie tętnicze, znaczna dyslipoproteinemia
- predyspozycje do zakrzepicy żylnej lub tętniczej
- stan zapalny trzustki (z ciężką hipertrójglicerydemią)
- niewydolność wątroby
- nowotwory hormonozależne
- krwawienie z dróg rodnych o nieznanej przyczynie
- migrena z ogniskowymi symptomami neurologicznymi

Dawkowanie Lesine:
Stosować doustnie, 1 tabl. x 1/24h codziennie przez 21 dni, pamiętając o przyjmowaniu preparatu o stałej porze dnia. Po tym czasie powinno w ciągu 2-3 dni wystąpić krwawienie z odstawienia. Stosowanie następnego opakowania należy rozpocząć po upływie 7 dni.
Preparat należy zacząć stosować od 1 dnia naturalnej miesiączki. Można również przyjąć go pomiędzy 2 -5 dniem cyklu, z równoczesnym zastosowaniem innych metod antykoncepcyjnych w pierwszych 7 dniach stosowania leku.
Jeżeli od momentu planowego przyjęcia tabletki minęło mniej niż 12 h, efektywność antykoncepcyjna nie zmniejszyła się i w takiej sytuacji należy jak najszybciej zażyć pominiętą tabl., pamiętając później o zachowaniu stałej pory dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel