LESCOL XL tabletki

  • LESCOL XL to lek, który działa na bazie fluwastatyny - obniża poziom cholesterolu całkowitego i frakcji LDL oraz apolipoprotein B i trójglicerydów. Ponadto zwiększa stężenie cholesterolu frakcji HDL.
  • LESCOL XL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fluwastatyna (Fluvastatinum)

Wskazania:
Preparat należy stosować w celu obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów u osób dorosłych z pierwotną hipercholesterolemią i mieszaną dyslipidemią oraz u dzieci (powyżej 9 roku życia) i młodzieży z heterozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią.

Działanie:
Preparat działa na bazie fluwastatyny, która odpowiada za ograniczenie stężenia cholesterolu. Jest kompetencyjnym inhibitorem reduktazy HMG-CoA, która odpowiada za modyfikację HMG-CoA do mewalonianu, prekursora steroli, w tym cholesterolu. Zatrzymuje biosyntezę cholesterolu, co ogranicza liczbę cząsteczek cholesterolu w komórkach wątroby. Efektem tego jest pobudzenie syntezy receptorów lipoprotein o małej gęstości (LDL), na skutek czego zwiększa się wychwyt cząsteczek LDL. Skutkiem tych mechanizmów jest spadek poziomu cholesterolu w osoczu. Zauważalne działanie leku obserwuje się po 14 dniach kuracji preparatem. Fluwastatyna powoduje obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, apolipoproteiny B i trójglicerydów oraz wpływa na wzrost stężenia cholesterolu HDL u osób z hipercholesterolemią i dyslipidemią mieszaną.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- zaburzenia czynności wątroby
- trwały wzrost czynności aminotransferaz o nieznanej etiologii
- zaburzenia czynności nerek (kreatynina ? 260 µmol/l)
- ciąża
- karmienie piersią

Dawkowanie Lescol XL:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. Najwyższy spadek poziomu tłuszczów obserwuje się po 28 dniach stosowania leku. Zazwyczaj na początku zaleca się podawanie 1 tabl. o przedłużonym uwalnianiu x 1/24h. Dawka jednak powinna być dostosowana do stanu pacjenta i zbadanego u niego poziomu cholesterolu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel