LEPONEX tabletki

  • LEPONEX jest doustnym lekiem przeciwpsychotycznym, który wykazuje silne działanie uspokajające. Korzystnie wpływa na stan chorych na schizofrenię i usuwa jej psychotyczne objawy.
  • LEPONEX tabletki
Producent: Novartis
Skład: klozapina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klozapina (Clozapinum)

Wskazania:
Preparat wskazany jest do stosowania u osób cierpiących na schizofrenię, które nie są wrażliwe na leczenie tradycyjnymi neuroleptykami lub nie mogą ich stosować.

Działanie:
Lek jest jednym z preparatów przeciwpsychotycznych, które działają na bazie klozapiny będącej pochodną diazepiny i oksazepiny. Charakteryzuje się słabym działaniem blokującym receptory dopaminowe D1, D2, D3 i D5, wykazuje znaczne działanie na receptor D4 oraz silne właściwości antyserotoninergiczne, anty- ? -adrenergiczne, antyhistaminowe, antycholinergiczne oraz działanie hamujące pobudzenie organizmu. Przyjęciu preparatu powoduje szybkie i silne uspokojenie. Wykazuje właściwości przeciwpsychotycze podczas leczenia schizofrenii niewrażliwej na terapię innymi neuroleptykami. W porównaniu z tradycyjnymi lekami przeciwpsychotycznymi powoduje mniejszą liczbę głównych symptomów pozapiramidowych oraz przyczynia się do nieznacznego wzrostu stężenia prolaktyny w organizmie (lub nie powoduje go wcale).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- niemożność regularnego badania składu krwi
- granulocytopenia albo agranulocytoza wywołana działaniem czynników toksycznych albo przez reakcje idiosynkrazji
- zaburzenia czynności szpiku kostnego
- agranulocytoza związane z przyjmowaniem klozapiny
- psychozy alkoholowe albo inne
- padaczka lekoodporna
- wrzody wątroby
- zapaść krążeniowa, zatrzymanie czynności OUN
- zaburzenia pracy nerek bądź serca
- niedrożność jelita (porażenna)
- stosowanie u osób poniżej 16 roku życia

Dawkowanie Leponex:
Stosować doustnie. Dawka powinna zostać ustalona indywidualnie do każdego pacjenta (po uwzględnieniu jego stanu). Przeważnie w początkowej fazie leczenia stosuje się preparat wg następującego schematu: 1. Dzień - 12,5 mg x 1-2/24h, 2. Dzień - 25 mg x 1-2/24h. Przy dobrej tolerancji, należy zwiększać dawkę stopniowo o 50-100 mg co 3-7 dni, aż do uzyskania w ciągu 2-3 tyg. dawki do 300 mg/24h. Nie zaleca się podawania dawki większej niż 900 mg/24h. W celu podtrzymania po uzyskaniu optymalnego efektu terapeutycznego można podawać mniejsze dawki. Terapia powinna trwać co najmniej pół roku. W celu zakończenia kuracji należy stopniowo zmniejszać dawkę w czasie 1-2 tygodni i obserwować reakcje pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel