HYGROTON tabletki

  • HYGROTON jest lekiem zawierającym chlortalidon i stosowany jest w leczeniu nadciśnienia tętniczego (monoterapia lub z innymi lekami) oraz w obrzękach pochodzenia sercowego, wątrobowego, nerkowego.
  • HYGROTON tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlortalidon (Chlortalidone)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze
- obrzęki pochodzenia sercowego, wątrobowego i nerkowego
- łagodna do umiarkowanej, przewlekła, stabilna niewydolność serca
- nerkowa moczówka prosta

Działanie:
Substancja czynna chlortalidon należy do tiazydopodobnych leków moczopędnych. Lek działa na kanalik dystalny hamując wchłanianie zwrotne NaCl oraz sprzyjając wchłanianiu zwrotnemu Ca2+. Zwiększony transport Na+ i wody do części korowej cewki zbiorczej i/lub zwiększona szybkość przepływu prowadzą do zwiększonego wydzielania i wydalania jonów K+ i H+. Lek zaczyna działać moczopędnie po 2 do 3 godzinach, a maksymalne
działanie występuje po 4 do 24 godzinach (może utrzymywać się przez 2 do 3 dni). Chlortalidon szybko się wchłania osiągając stężenie maksymalne po 8-12 h od podania przy biodostępności 64%. Metabolizm zachodzi w niewielkim stopniu w wątrobie, a wydalanie w postaci niezmienionej wraz z moczem i kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na chlortalidon i inne pochodne sulfonoamidowe lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych preparatu Hygroton
- bezmocz, ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min)
- nadciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży
- jednoczesne stosowanie preparatów litu
- nieleczona choroba Adisona
- ciężka niewydolność wątroby
- oporna na leczenie hipokaliemia lub stany prowadzące do nasilenia utraty potasu, hiponatremia i hiperkalcemia
- objawowa hiperurykemia

Dawkowanie Hygroton:
Lek podaje się doustnie. Leczenie rozpoczynamy od najniższej dawki, która powinna być przyjmowana rano wraz z posiłkiem. W nadciśnieniu tętniczym oraz w obrzękach stosuje się od 25 do 50 mg na dobę. W niewydolności serca podobnie się dawkuje, jednak w ciężkich przypadkach można zwiększyć dawkę do 100 lub 200 mg na dobę. W moczówce prostej podaje się początkowo 100 mg dwa raz na dobę, a później 50 mg na dobę. Tabletki można dzielić.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel