FUCIDIN 2% maść

  • FUCIDIN 2% MAŚĆ zawiera substancję czynną kwas fusydowy, który leczy bakteryjne zakażenia skóry: liszajec, czyraczność, zanokcica, zapalenie gruczołów potowych i mieszków włosowych, figówka.
  • FUCIDIN 2% maść
Kategoria:Dermatologia
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas fusydowy (Fusidic acid)

Wskazania:
Wrażliwe na kwas fusydynowy bakteryjne zakażenia skóry:
- liszajec
- czyraczność
- zapalenie gruczołów potowych i mieszków włosowych
- zanokcica
- figówka

Działanie:
Kwas fusydynowy to antybiotyk o działaniu przeciwbakteryjnym w wyniku hamowania syntezy białka bakteryjnego. Zapobiega połączeniu czynnika z rybosomami i GTP, co uniemożliwia dostarczenie energii dla procesu syntezy. Wykazuje działanie na: Staphylococcus aureus i Staphylococcus epidermis (w tym szczepy metycylinooporne i szczepy wytwarzające beta-laktamazy), Clostridium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Neiseria spp., Corynebacterium minutissimum, Bacteroides fragilis. Oporne drobnoustroje to: większość pałeczek Gram-ujemnych, w tym Haemophilus influenza, Enterobactericeae, Pseudomonas spp., Escherichia coli i Klebsiella pneumoniae oraz Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus viridans. Lek może przenikać przez nieuszkodzoną skórę u ludzi. Największe stężenie osiąga w naskórku i w górnych warstwach skóry właściwej.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na kwas fusydynowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą maści Fucidin 2%

Dawkowanie Fucidin maść:
Maść stosuje się miejscowo, zewnętrznie na zmienione chorobowo miejsca. Stosuje się 2-3 razy dziennie. Czas leczenia nie powinien trwać dłużej niż 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel