FROMILID UNO tabletki

  • FROMILID UNO to preparat o przedłużonym uwalnianiu mający w składzie antybiotyk klarytromycynę stosowany w zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych, zakażeniach skóry i tkanki podskórnej, zapaleniu ucha środkowego.
  • FROMILID UNO tabletki
Producent: Krka
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klarytromycyna (Clarithromycinum)

Wskazania:
Wrażliwe na klarytromycynę drobnoustroje wywołujące:
- zakażenia górnych dróg oddechowych (np. zapalenie gardła wywołane przez Streptococcus pyogenes, zapalenie zatok przynosowych, wywołane przez wrażliwe drobnoustroje m.in. Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis i Streptococcus pneumoniae)
- zakażenia skóry i tkanki podskórnej (np. zapalenie mieszków włosowych, zapalenie tkanki łącznej i róża, wywołane przez Staphylococcus aureus lub Streptococcus pyogenes)
- zapalenie ucha środkowego
- zakażenia dolnych dróg oddechowych (np. zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc, wywołane przez wrażliwe drobnoustroje m.in. Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis i Streptococcus pneumoniae)

Działanie:
Preparat klarytromycyna to antybiotyk makrolidowy. Działa na bakterie: tlenowe Gram-ujemne: Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Legionella pneumophila; tlenowe Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Listeria monocytogenes; inne drobnoustroje: Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae (TWAR), Mycobacterium leprae, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, kompleks Mycobacterium avium (MAC); bakterie mikroaerofilne: Helicobacter pylori. Niektóre szczepy gronkowców są oporne na klarytromycynę. Wchłanianie z przewodu pokarmowego zachodzi szybko i osiągana jest biodostępność 50%. Z białkami osocza wiąże się w ok. 70%. Stężenie klarytromycyny we wszystkich tkankach, z wyjątkiem OUN, jest większe od stężenia we krwi (największe w wątrobie i płucach). Metabolizm zachodzi w wątrobie, a usuwanie z kałem w 30% oraz moczem w 40%.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na klarytromycynę, inne antybiotyki makrolidowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Fromilid Uno
- występujące w wywiadzie wydłużenie odstępu QT lub arytmia komorowa, w tym zaburzenia typu torsade de pointes
- nie stosować z: astemizolem, cyzaprydem, pimozydem, terfenadyną, ergotaminą, dihydroergotaminą, statynami (lowastatyną, symwastatyną)
- ciężka niewydolność wątroby współistniejąca z zaburzeniem czynności nerek
- hipokaliemia

Dawkowanie Fromilid Uno:
Fromilid Uno to lek, który podaje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 tabletka raz na dobę. W przypadku ciężkich zakażeń można stosować 2 tabletki jednorazowo na dobę. Leczenie powinno trwać 5-14 dni. Przyjmować razem z pokarmem, nie dzielić, nie rozgryzać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel