FROMILID tabletki

  • FROMILID to lek zawierający antybiotyk klarytromycynę leczący zakażenia bakteryjne wywołane przez drobnoustroje na nią wrażliwe. Stosowany w zapaleniu migdałków, gardła, ucha środkowego, przewlekłym zapaleniu oskrzeli, płuc, zatok szczękowych.
  • FROMILID tabletki
Producent: Krka
Kategoria:Antybiotyki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
klarytromycyna (Clarithromycinum)

Wskazania:
Zakażenia wywołane przez drobnoustroje wrażlwie na klarytromycynę:
- zapalenie migdałków i gardła wywołane przez paciorkowce
- ostre zapalenie ucha środkowego (Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis lub Streptococcus pneumoniae)
- zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli (Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis lub Streptococcus pneumoniae)
- zapalenie płuc (Mycoplasma pneumoniae, Streptococcus pneumoniae lub Chlamydia pneumoniae)
- ostre zapalenie zatok szczękowych (Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis lub Streptococcus pneumoniae)
- niepowikłane zakażenia skóry i tkanek miękkich (Streptococcus aureus lub Streptococcus pyogenes)
- uogólnione zakażenia mykobakteriami Mycobacterium avium lub Mycobacterium intracellulare (kompleks Mycobacterium avium)
- eradykacja Helicobacter pylori u pacjentów z chorobą wrzodową dwunastnicy lub żołądka (zawsze w skojarzeniu z innymi lekami)

Działanie:
Klarytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym. Działa na bakterie: tlenowe Gram-ujemne: Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Moraxella catarrhalis, Neisseria gonorrhoeae, Legionella pneumophila; tlenowe Gram-dodatnie: Staphylococcus aureus, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Listeria monocytogenes; inne drobnoustroje: Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae (TWAR), Mycobacterium leprae, Mycobacterium kansasii, Mycobacterium chelonae, Mycobacterium fortuitum, kompleks Mycobacterium avium (MAC); bakterie mikroaerofilne: Helicobacter pylori. Szczepy gronkowców oporne na metycylinę i oksacylinę, są również oporne na klarytromycynę. Antybiotyk szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i osiąga biodostępność 50%. Z białkami osocza wiąże się w ok. 70%. Stężenie klarytromycyny we wszystkich tkankach, z wyjątkiem OUN, jest większe od stężenia we krwi (największe w wątrobie i płucach). Metabolizm zachodzi w wątrobie, a usuwanie z kałem oraz moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na klarytromycynę, inne antybiotyki makrolidowe lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Fromilid
- ciężka niewydolność wątroby współistniejąca z zaburzeniem czynności nerek
- hipokaliemia
- występujące w wywiadzie wydłużenie odstępu QT lub arytmia komorowa, w tym zaburzenia typu torsade de pointes
- nie stosować z: astemizolem, cyzaprydem, pimozydem, terfenadyną, ergotaminą, dihydroergotaminą, statynami (lowastatyną, symwastatyną)

Dawkowanie Fromilid tabletki:
Fromilid podaje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 250 mg co 12 h, a w ciężkich zakażeniach 500 mg co 12 h. Leczenie powinno trwać 7-14 dni. Przyjmować razem z pokarmem, nie dzielić, nie rozgryzać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel