Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

HYZAAR FORTE tabletki

  • HYZAAR FORTE jest preparatem zawierającym dwie substancje czynne stosowanym w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego u chorych, u których leczenie nadciśnienia w monotereapii nie jest wystarczające.
  • HYZAAR FORTE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
losartan potasu, hydrochlorotiazyd (Losartanum kalicum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze pierwotne przy braku odpowiedniej kontroli w monoterapii

Działanie:
Preparat Hyzaar Forte opiera się na addycyjnym działaniu przeciwnadciśnieniowym obu składników. Losartan potasu jest syntetycznym antagonistą receptora angiotensyny II (AT1). Substancja zwiększa stężenie angiotensyny II we krwi i aktywność reninową osocza, zmniejsza stężenie aldosteronu we krwi, nie wpływa na czynność autonomicznego układu nerwowego, stężenie noradrenaliny we krwi i częstość akcji serca. U chorych obniża ciśnienie krwi skurczowe i rozkurczowe (przez 24 h). Przy niewydolności lewej komory działa korzystnie zwiększając wskaźnik sercowy, zmniejszając opór obwodowy, obniżając średnie ciśnienie krwi, częstość akcji serca oraz zmniejszając stężenie aldosteronu i noradrenaliny we krwi. Hydrochlorotiazyd działa poprzez hamowanie wchłaniania zwrotnego sodu w kanalikach dystalnych krętych zwiększając natiurezę i diurezę. Podnosi poziom wydalanego potasu i magnezu oraz zwiększa wchłanianie zwrotne wapnia, zmniejszając w ten sposób jego wydalanie. Substancja czynna hamuje również wydalanie kwasu moczowego i zmniejsza przesącz kłębuszkowy. Zmniejsza objętość płynów pozakomórkowych i opór obwodowy co obniża ciśnienie tętnicze krwi u pacjentów z nadciśnieniem. Lek podany doustnie zaczyna działać po 2 h, maksimum występuje po 4 h i działa przez kolejne 6-12h. Obydwie substancje w skojarzeniu obniżają ciśnienie bardziej niż każda z nich osobno. Lek dobrze wchłania się po podaniu doustnym. Wydalanie losartanu zachodzi w 35% z moczem, a w 58% z kałem, natomiast hydrochlorotiazydu wraz z moczem w postaci niezmienionej. Oba związki nie kumulują się w organizmie i nie mogą być usunięte z niego drogą hemodializy. Czas połowicznego rozpadu hydrochlorotiazydu wynosi 5,6-14,8 h, a losartanu 2 h. Hydrochlorotiazyd przenika do mleka matki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu Hyzaar forte i inne pochodne sulfonamidów
- oporny na leczenie niedobór potasu we krwi
- nadmiar wapnia we krwi
- oporny na leczenie niedobór sodu we krwi
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- zastój żółci oraz zaburzenia zatykające drogi żółciowe
- objawowe nadmierne stężenie kwasu moczowego we krwi
- dna moczanowa
- II i III trymestr ciąży
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min)
- bezmocz

Dawkowanie Hyzar Forte:
Lek przyjmowany jest doustnie. Przyjmuje się 1 tabletkę na dobę 100 mg/25 mg i jest to dawka maksymalna. Działanie obniżające ciśnienie obserwuje się po 3-4 tygodniach stosowania. Przyjmować niezależnie od posiłków, popijać wodą.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel