HYTRIN tabletki

  • HYTRIN jest preparatem stosowanym w leczeniu objawowego łagodnego przerostu gruczołu krokowego oraz w nadciśnieniu tętniczym w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie.
  • HYTRIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
terazosyna (Terazosinum)

Wskazania:
- leczenie objawowe łagodnego przerostu gruczołu krokowego
- leczenie nadciśnienia tętniczego w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami obniżającymi ciśnienie

Działanie:
Substancja czynna terazosyna jest pochodną chinazoliny i działa blokując wybiórczo postsynaptyczne receptory α1-adrenergiczne. Obniżenie ciśnienia polega na rozszerzeniu naczyń obwodowych, co tym samym zmniejsza obwodowy opór naczyniowy. Preparat obniża ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, zarówno w pozycji leżącej, jak i stojącej. Blokokada receptorów α1-adrenergicznych poprawia hydrodynamikę moczu u pacjentów z upośledzeniem jego odpływu z pęcherza moczowego w łagodnym przeroście gruczołu krokowego. Dodatkowo lek Hytrin obniża poziom stężenia lipoprotein LDL i VLDL, ale nie zmienia stężenia lipoprotein HDL. Terazosyna bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, silnie wiążąc się z białkami osocza krwi. Maksymalne stężenie we krwi substancja osiąga po 1 h od podania. Czas połowicznego rozpadu wynosi około 12 h. Eliminacja zachodzi wraz z moczem (40%) i kałem (60%).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na terazosynę i pochodne chinazoliny lub pozostałe składniki preparatu Hytrin

Dawkowanie Hytrin:
Lek podaje się doustnie. Dawka 5 mg jest przeznaczona dla pacjentów, którzy przeszli leczenie wstępne (stopniowe przejście od dawki 1 mg do 5 mg). W łagodnym przeroście gruczołu krokowego stosuje się 5 do 10 mg na dobę. W leczeniu nadciśnienia tętniczego dawka maksymalna to 5 mg. Należy kontrolować ciśnienie krwi.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel