IBANDRONAT APOTEX tabletki

  • IBANDRONAT APOTEX jest lekiem stosowanym leczeniu osteoporozy u kobiet ze zwiększonym ryzykiem złamań po menopauzie. W przypadku tego preparatu wykazano spadek ryzyka złamań kręgów.
  • IBANDRONAT APOTEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
kwas ibandronowy (Ibandronic acid)

Wskazania:
- osteoporoza u kobiet ze zwiększonym ryzykiem złamań po menopauzie

Działanie:
Lek Ibandronat zawiera kwas ibandronowy - substancję z grupy bisfosfonianów, która wykazuje duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Hamuje aktywność osteoklastów silnie i wybiórczo, nie mając bezpośredniego wpływu na proces syntezy kostnej oraz mobilizację osteoklastów. Preparat działa wzmacniając strukturę masy kostnej i zmniejszając częstość złamań dzięki hamowaniu obrotu metabolicznego kości do poziomu sprzed menopauzy. Substancja czynna szybko się wchłania po podaniu doustnym osiągając na czczo biodostępność 0,6%. Jakakolwiek treść żołądkowa zmniejsza wchłanianie. Z białkami osocza wiąże się w 85-87%. Kwas ibandronowy jest szybko wiązany przez kości. Reszta substancji nie związanej przez kości jest wydalana w postaci niezmienionej z moczem, natomiast niewchłonięta część dawki - z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 10-72 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Apotex
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, prowadzące do opóźnienia jego opróżniania, takie jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku
- niezdolność do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 minut
- hipokalcemia

Dawkowanie Ibandronat Apotex:
Lek przyjmuje się doustnie. Podaje się 1 tabletkę 150 mg raz na miesiąc, tego samego dnia. Lek podaje się co najmniej 6 h po i 1 h przed posiłkiem lub napojem innym niż woda. Tabletki połykać w całości, popijać wodą. Nie przyjmować pozycji leżącej przez godzinę po przyjęciu dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel