IBANDRONIC ACID TEVA tabletki

  • IBANDRONIC ACID TEVA to preparat, który znalazł zastosowanie w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie. Zawarta w nim substancja czynna - kwas ibandronowy obniża ryzyko złamań, w tym złamań kręgów (co zostało dowiedzione).
  • IBANDRONIC ACID TEVA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas ibandronowy (Ibandronic acid)

Wskazania:
- osteoporoza ze zwiększonym ryzykiem złamań u kobiet po menopauzie

Działanie:
Substancja czynna kwas ibandronowy ma wysokie powinowactwo do składników mineralnych kości. Działa hamując zarówno silnie jak i wybiórczo aktywność osteoklastów, jednak nie wpływa bezpośrednio na mobilizację osteoklastów lub proces syntezy kostnej. Preparat wzmacnia struktury masy kostnej, a także zmniejsza częstość złamań, ponieważ hamuje obrót metaboliczny kości do poziomu sprzed menopauzy. Z przewodu pokarmowego wchłania się szybko, przy biodostępności wynoszącej 0,6%, przy czym z białkami osocza wiąże się 85-87%. Pokarm oraz napoje inne niż woda znajdujące się w żołądku zmniejszają wchłanianie. Substancja czynna jest szybko wiązana przez kości. Czas połowicznego rozpadu wynosi 10-72 h. Reszta leku nie związana przez kości jest wydalana przez układ moczowy w postaci niezmienionej, a część w ogóle nie wchłonięta wraz z kałem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Ibandronic Acid Teva
- problemy w obrębie przełyku, prowadzące do opóźnienia jego opróżniania, takie jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku
- brak zdolności do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 minut
- hipokalcemia

Dawkowanie Ibandronic Acid Teva:
Preparat przyjmuje się doustnie, popijając go wodą (nie rozgryzać). Nie przyjmować pozycji leżącej przez godzinę po przyjęciu leku. Podaje się 1 tabletkę 150 mg raz na miesiąc, tego samego dnia. Lek podaje się co najmniej 6 h po i 1 h przed posiłkiem lub napojem innym niż woda.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel