IBANDRONIC ACID MYLAN tabletki

  • IBANDRONIC ACID MYLAN jest lekiem stosowanym w osteoporozie u kobiet po menopauzie. Zawarty w nim kwas ibandronowy ma za zadanie zmniejszenie ryzyka złamań (dowiedziono spadku ryzyka złamań kręgów).
  • IBANDRONIC ACID MYLAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas ibandronowy (Ibandronic acid)

Wskazania:
- zwiększone ryzyko złamań w osteoporozie u kobiet po menopauzie

Działanie:
Ibandronic Acid Mylan to lek mający duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Kwas ibandronowy hamuje silnie i wybiórczo aktywność osteoklastów ale nie ma jednoczesnego bezpośredniego wpływu na mobilizację osteoklastów lub proces syntezy kostnej. Lek odpowiada za wzmocnienie struktury masy kostnej, a także za zmniejszenie częstości złamań (hamuje obrót metaboliczny kości do poziomu sprzed menopauzy). Wchłanianie z przewodu pokarmowego zachodzi szybko, a biodostępność wynosi 0,6%, przy czym z białkami osocza wiąże się 85-87%. Pokarm oraz napoje inne niż woda znajdujące się w żołądku zmniejszają wchłanianie. Kwas ibandronowy jest szybko wiązany przez kości. Część substancji nie związanej przez kości jest wydalana w postaci niezmienionej z moczem, a część dawki niewchłoniętej wraz z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 10-72 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Ibandronic Acid Mylan
- hipokalcemia
- problemy w obrębie przełyku, prowadzące do opóźnienia jego opróżniania, takie jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku
- brak zdolności do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 minut

Dawkowanie Ibandronic Acid Mylan:
Ibandronic Acid Mylan podaje się doustnie. Należy przyjmować 1 tabletkę 150 mg raz na miesiąc, zawsze tego samego dnia rano na czczo. Preparat podaje się co najmniej 6 h po i 1 h przed posiłkiem lub napojem innym niż woda. Tabletki połykać w całości, można popijać wodą. Nie przyjmować pozycji leżącej przez godzinę po przyjęciu leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel