IBANDRONAT POLPHARMA tabletki

  • IBANDRONAT to preparat zawierający kwas ibandronowy, który wskazany jest w leczeniu osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których występuje zwiększone ryzyko złamań. Lek istotnie obniża ryzyko złamań kręgów.
  • IBANDRONAT POLPHARMA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
kwas ibandronowy (Ibandronic acid)

Wskazania:
- osteoporoza u kobiet po menopauzie, u których występuje zwiększone ryzyko złamań

Działanie:
Kwas ibandronowy zawarty w Ibandronacie należy do grupy bisfosfonianów i wykazuje duże powinowactwo do składników mineralnych kości. Wpływa hamująco na aktywność osteoklastów zarówno silnie jak i wybiórczo. Jednocześnie nie ma bezpośredniego wpływu na proces syntezy kostnej oraz mobilizacji osteoklastów. Kwas ibandronowy wzmacnia strukturę masy kostnej i zmniejsza częstość złamań dzięki hamowaniu obrotu metabolicznego kości do poziomu sprzed menopauzy. Z przewodu pokarmowego lek szybko się wchłania i osiąga na czczo biodostępność 0,6%, przy czym z białkami osocza wiąże się 85-87%. Pokarm znajdujący się w żołądku zmniejsza wchłanianie. Kwas ibandronowy jest szybko wiązany przez kości. Kwas ibandronowy nie związany przez kości jest wydalany w postaci niezmienionej z moczem, a część dawki niewchłonięta wraz z kałem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 10-72 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- niezdolność do utrzymania pozycji stojącej lub siedzącej przez co najmniej 60 minut
- hipokalcemia
- nieprawidłowości w obrębie przełyku, prowadzące do opóźnienia jego opróżniania, takie jak zwężenie lub skurcz dolnej części przełyku

Dawkowanie Ibandronat Polpharma:
Preparat podaje się doustnie. Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki 150 mg raz na miesiąc, zawsze tego samego dnia rano na czczo. Tabletki połykać w całości, popijać wodą. Lek podaje się co najmniej 6 h po i 1 h przed posiłkiem lub napojem innym niż woda. Nie przyjmować pozycji leżącej przez godzinę po przyjęciu dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel