LEVETIRACETAM TEVA tabletki

  • LEVETIRACETAM TEVA to doustny preparat przeciwpadaczkowy, który korzystnie oddziałuje na stan chorych z napadami np. częściowymi bądź częściowo wtórnie uogólnionymi. Zawiera lewetyracetam.
  • LEVETIRACETAM TEVA tabletki
Producent: Teva
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lewetiracetam (Levetiracetam)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie jako jedynego leku u osób z nowo rozpoznaną padaczką z atakami częściowymi albo częściowo wtórnie uogólnionymi (młodzież powyżej 16 roku życia i dorośli) oraz wspomagająco podczas kuracji leczniczej padaczki u dorosłych, młodzieży i niemowląt powyżej 1 mż., a także młodzieńczej padaczki mioklonicznej z atakami mioklonicznymi oraz idiopatycznej padaczki uogólnionej z atakami toniczno-klonicznymi (pacjenci powyżej 12 roku życia).

Działanie:
W skład preparatu wchodzi substancja o nazwie lewetyracetam. Stanowi ona pochodną pirolidonu. Lek charakteryzuje się właściwościami przeciwpadaczkowymi, jednak nie do końca została poznana etiologia jego działania. Przypuszczalnie lek działa inaczej niż pozostałe na rynku od preparaty przeciwpadaczkowe. Substancja czynna nie oddziałuje na elementarne właściwości komórek ani prawidłowy przebieg neurotransmisji. Po zażyciu doustnym lewetyracetam zostaje ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego, a jej maksymalne stężenie w surowicy obserwuje się po upływie około 1,3h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe leku

Dawkowanie:
Stosować lek doustnie, najlepiej w 2 dawkach podzielonych, bez względu na jedzenie. Podczas monoterapii u dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat podawać początkowo 250 mg x 2/24h, a po 14 dniach zwiększyć dawkę do 500 mg x 2/24h. Nie należy podawać dawki większej niż 1500 mg x 2/24h. W czasie terapii wspomagającej u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia (o mc większej niż 50 kg) stosować początkowo 500 mg x 2/24h. Maksymalna dopuszczalna dawka dobowa wynosi 1500 mg x 2. U niemowląt od 6 mż. i dzieciom poniżej 50 kg podawać 10 mg/kg mc. x 2/24h. Dawkę dobową można zwiększyć do 30 mg/kg mc. x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel