LEUPROSTIN implant podskórny

  • LEUPROSTIN to preparat w postaci implantu podskórnego. W jego skład wchodzi octan leuproreliny, który odpowiada za zatrzymanie przerostu gruczołu krokowego. Lek wykorzystywany jest w onkologii klinicznej.
  • LEUPROSTIN implant podskórny
Producent: Sandoz
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
octan leuproreliny (Leuprorelinum)

Wskazania:
Stosować w ramach paliatywnego leczenia mężczyzn z nowotworem hormonozależnym prostaty, w zaawansowanym stadium.

Działanie:
Lek działa na bazie leuproreliny. Jest syntetycznym analogiem wydzielanego z podwzgórza czynnika LHRH, który odpowiada za kontrolę uwalniania z przedniego płata przysadki gonadotropowego hormonu luteinizującego LH i hormonu folikulotropowego FSH. Obydwa te hormony pobudzają syntezowanie steroidów gonadalnych. W odróżnieniu od fizjologicznego LHRH, uwalnianego z podwzgórza w sposób pulsujący, octan leuproreliny w czasie długiej kuracji leczniczej hamuje w sposób ciągły receptory LHRH w przysadce, co przyczynia się do tego, że stają się niewrażliwej po wstępnym krótkotrwałym pobudzeniu. W konsekwencji ma miejsce zatrzymanie wydzielania gonadotropin z przysadki, po czym dochodzi do ograniczenia stężenia testosteronu, oddziałując na wzrost tkanki prostaty, która została objęta zmianami rakowymi. W normalnych okolicznościach tkanka ta pobudzana jest przez dihydrotestosteron, pordukowany przez redukcję testosteronu w komórkach prostaty. W wyniku ciągłego podawania octanu leuproreliny ma miejsce zmniejszenie liczby i (albo) sensytywności receptorów występujących się w przysadce mózgowej i w efekcie dochodzi do ograniczenia poziomu LH, FSH, i DHT, ze stężeniem testosteronu zmniejszonym w wyniku tego do poziomu kastracyjnego; bez skutku w postaci przemijającego wzrostu poziomu testosteronu, jak to się dzieje po pierwszej iniekcji.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- nowotwór hormononiezależny
- stosowanie u kobiet i dzieci

Dawkowanie Leuprostin:
Stosować podskórnie u mężczyzn, w przedniej powłoce brzusznej poniżej linii pępkowej. Stosować 1 implant co 3 miesiące. Jeżeli w wyjątkowych sytuacjach termin zastosowania następnej dawki został przesunięty najwyżej o 28 dni., efektywność terapii u większości osób nie powinna być zmniejszona.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel