LEUKERAN tabletki

  • LEUKERAN to lek doustny, który charakteryzuje się działaniem przeciwnowotworowym. Działa na bazie chlorambucilu, który charakteryzuje się tym że jest dwufunkcyjnym lekiem alkilującm.
  • LEUKERAN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorambucil (Chlorambucilum)

Wskazania:
Należy stosować w czasie leczenia ziarnicy złośliwej, pewnej części nieziarniczych chłoniaków złośliwych, makroglobulinemii Waldenströma oraz długotrwałej białaczki limfatycznej.

Działanie:
Lek działa na bazie chlorambucilu, który działa jako dwufunkcyjny lek alkilujący. Alkilacja ma miejsce dzięki wytworzeniu się wysoce reaktywnego rodnika etylenoimoniowego. Działanie preparatu prawdopodobnie opiera się na mechanizmie polegającym na wytworzeniu przez pochodne rodnika etylenoimoniowego wiązań krzyżowych pomiędzy dwoma łańcuchami spirali DNA, co w konsekwencji przyczynia się do zaburzenia procesu replikacji. Po zastosowaniu doustnym chlorambucil dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego, a jego najwyższe stężenie we krwi występuje po 40-70 minutach.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- I trymestr ciąży

Dawkowanie Leukeran:
Stosować doustnie. W przypadku ziarnicy złośliwej u osób dorosłych w ramach monoterapii należy stosować 0,2 mg/kg mc. przez 4-8 tyg. U dzieci podaje się wg podobnego schematu stosowania jak u dorosłych. W przypadku niektórych postaci nieziarnicznych chłoniaków złośliwych na początku monoterapii u dorosłych 0,1-0,2 mg/kg mc. przez pierwsze 4-8 tyg.. Później w ramach leczenia podtrzymująceego podaje się zmniejszone dawki dobowe albo leczenie cykliczne. W przypadku przewlekłej białaczki limfatycznej na początku należy podawać 0,15 mg/kg mc. aż do momentu zmniejszenia poziomu leukocytów we krwi do 10 000/µl, Kurację można wznowić po 4 tyg. od zakończenia pierwszego cyklu i kontynuować, podając dawkę dobową 0,1 mg/kg mc. W przypadku makroglobulinemii Waldenströma stosować na początku 6-12 mg/dobę aż do czasu wystąpienia leukopenii, później ogranicza się na stałe dawkę do 2-8 mg/dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel