LEVETIRACETAM APOTEX tabletki

  • LEVETIRACETAM APOTEX jest preparatem przeciwpadaczkowym przeznaczonym do stosowania doustnegi, który sprawdza się w czasie leczenia ataków padaczkowych (np. częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych).
  • LEVETIRACETAM APOTEX tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewetiracetam (Levetiracetam)

Wskazania:
Stosować jako samodzielny lek w przypadku napadów częściowych bądź częściowych wtórnie uogólnionych u osób powyżej 15 roku życia z nowo rozpoznaną padaczką, a także w skojarzeniu z innymi lekami przy napadach częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt od 1 miesiąca życia z padaczką; atakach toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną; atakach mioklonicznych u osób dorosłych i młodzieży od 12 roku życia z młodzieńczą padaczką miokloniczną.

Działanie:
Preparat dzięki zawartości lewetyracetamu (będącego pochodną pirolidonu) wykazuje właściwości przeciwpadaczkowe. Metoda działania preparatu nie został do końca poznana. Przypuszczalnie jest inna niż sposoby działania dostępnych na rynku leków przeciwpadaczkowych. Badania wykonywane in vitro i in vivo dowodzą, że lek nie oddziałuje na bazowe właściwości komórek ani zgodnych z normą procesów neurotransmisji. Wyniki badań in vitro pokazują, że lewetyracetam wpływa na poziom Ca2+ w komórkach nerwowych, jednocześnie częściowo powodując zahamowanie prądów Ca2+ typu N oraz przyczyniając się do ograniczenia uwalniania jonów Ca2+, które zostały zmagazynowane we wnętrzu komórek nerwowych. Ponadto fragmentarycznie usuwa indukowane przez cynk i beta-karboliny blokowanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu

Dawkowanie:
Stosować doustnie. W czasie monoterapii u dorosłych i młodzieży powyżej 16 lat stosować początkowo 250 mg x 2/24h, a po 14 dniach zwiększyć dawkę do 500 mg x 2/24h. Nie zaleca się podawania dawki większej niż 1500 mg x 2/24h. W czasie terapii wspomagającej u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia (o mc większej niż 50 kg) stosować początkowo 500 mg x 2/24h. Maksymalna dopuszczalna dawka wynosi 1500 mg x 2/24h. U niemowląt od 6 mż. i dzieciom poniżej 50 kg stosować 10 mg/kg mc. x 2/24h. Dawkę dobową można zwiększyć do 30 mg/kg mc. x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel