LITOCID tabletki

  • LITOCID to lek korzystnie oddziałujący na stan osób dotkniętych kamicą nerkową. Dzięki zawartości cytrynianu potasu odpowiada za zatrzymanie procesu tworzenia się wapniowych kamieni nerkowych.
  • LITOCID tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
cytrynian potasu (Kalii citras)

Wskazania:
Należy stosować lek w przypadku wapniowej kamicy nerkowej u osób z niskim wydalaniem cytrynianów w czasie mikcji, nerkowej kwasicy dystalnej cewkowej, kwasicy metabolicznej przy długotrwałej niewydolności nerek której nie towarzyszy istotne ograniczenie dobowej ilości moczu i hiperkalemia. Zaleca się stosowanie również w innych stanach chorobowych wymagających długotrwałej alkalizacji moczu.

Działanie:
Lek działa na bazie cytrynianu potasu charakteryzującego się funkcją inhibitora reakcji powstawania kamieni nerkowych, w skład których wchodzi wapń. Odbywa się to dzięki redukcji wysycenia moczu kamieniotwórczymi solami wapnia, szczególnie dotyczy to szczawianów. Badania wskazują, że często dochodzi do pierwotnego albo wtórnego zmniejszenia dobowego wydalania cytrynianów w czasie mikcji (pozostaje to w pewnym stopniu zależne od diety, wieku, płci oraz pory dnia albo nocy). Cytryniany wpływają na zwolnienie wzrostu kryształów szczawianu wapnia i fosforanu wapnia oraz działają alkalizująco na mocz. W czasie przemian metabolicznych cytrynianów powstają dwuwęglany, które pełnią rolę czynnika alkalizującego odpowiadającego za ograniczenie prędkości zużytkowania endogennych cytrynianów podczas cyklu kwasów trójkarboksylowych i wzrost ich eliminacji z organizmu za pomocą nerek.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- hiperpotasemia
- zaburzenia krążenia albo ciężkie uszkodzenia serca
- zaburzenia hemostazy
- zakażenia w obrębie układu moczowego
- alkaloza, szczególnie metaboliczna
- kamica fosforanowo-amonowo-magnezowa
- mieszane postacie kamicy nerkowej z przewagą fosforanu amonowo-magnezowego zwłaszcza przebiegające z zakażeniami przy dróg moczowych
- niewydolność nerek
- zapalenie żołądka lub dwunastnicy

Dawkowanie Litocid:
Stosować doustnie. U osób dorosłych o przeciętnej masie ciała zaleca się stosowanie na początku 2 tabl./24h x 3/24h w odstępie przynajmniej 8h. Dawkę najwyższą ustala się indywidualnie w zależności od pH moczu itd.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel