LORAFEN tabletki drażowane

  • LORAFEN to preparat, który charakteryzuje się działaniem przeciwlękowym i nasennym oraz uspokajającym. Zawarty w nim lorazepam oddziałuje przede wszystkim na układ limbiczny i podwzgórze.
  • LORAFEN tabletki drażowane
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lorazepam (Lorazepamum)

Wskazania:
Lek zaleca się podawać w przypadku zaburzeń lękowych o różnej etiologii, które przebiegają ze schorzeniami układu krwionośnego, przewodu pokarmowego; a także zaburzeń snu mających związek z ze stanami wzmożonego lęku. Stosować doraźnie i przez krótki czas.

Działanie:
W skład preparatu wchodzi lorazepam, który zaliczany jest do kategorii pochodnych 1,4-benzodiazepiny. Oddziałuje na znaczną liczbę struktur w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, szczególnie na układ limbiczny i podwzgórze, czyli struktury mające związek z normalizacją aktywności emocjonalnych organizmu. Powoduje zintensyfikowanie blokującego działania komórek nerwowych GABA-ergicznych w obrębie kory mózgowej, hipokampa, móżdżku, wzgórza i podwzgórza. Preparat wpływa na zwiększenie powinowactwa receptora GABA-ergicznego do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), który jest endogennym neurotransmiterem o właściwościach hamujących. Substancja czynna leku wykazuje działanie przeciwlękowe i nasenne.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- poważna niewydolność oddechowa (bez względu na jej etiologię)
- zaburzenia pracy nerek i wątroby o ciężkim przebiegu
- choroba Erba-Goldflama
- jaskra
- ostra porfiria
- zatrucie alkoholowe
- zespół bezdechu nocnego

Dawkowanie Lorafen:
Stosować doustnie. Dawka i czas trwania kuracji leczniczej powinny zostać ustalone indywidualnie do każdego pacjenta. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia przy zaburzeniach lękowych na początku przeważnie podaje się 2-3 mg/24h (w 2-3 dawkach podzielonych). Jeżeli jest taka potrzeba dawka może zostać zwiększona do dawki podtrzymującej wynoszącej 2-6 mg/24h (w 2-3 dawkach podzielonych). Nie stosować więcej niż 10 mg/24h. Przy zaburzeniach snu przeważnie podawać 2-4 mg x 1/24h przed pójściem spać.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel