LUCETAM tabletki

  • LUCETAM jest lekiem wykazującym właściwości odpowiadające za usprawnienie metabolizmu komórek nerwowych. Działa na bazie piracetamu i korzystnie wpływa na stan chorych np. mioklonią pochodzenia korowego.
  • LUCETAM tabletki
Producent: Egis
Skład: piracetam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
piracetam (Piracetamum)

Wskazania:
Stosować doustnie podczas kuracji leczniczej mioklonii pochodzenia korowego; zaburzeń dyslektycznych u dzieci, w skojarzeniu z terapią logopedyczną. Wskazany również przy zawrotach głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego.

Działanie:
Lek działa na bazie piracetamu. Jest preparatem nootropowym charakteryzującym się złożonym mechanizmem działania. W przypadku modeli błon fosfolipidowych substancja czynna łączy się, proporcjonalnie do wielkości dawki, z grupą polarną, co jest początkiem procesu odbudowywania struktury błony w wyniku tworzenia ruchomych kompleksów cząsteczek leku i fosfolipidów. Przypuszczalnie przyczynia się to do zwiększenia stabilności błony. W efekcie białka błonowe albo przezbłonowe utrzymują albo odzyskują odpowiednią strukturę trójwymiarową umożliwiającą im wypełnianie ich prawidłowych ról. Piracetam ma wpływ na neurony i system naczyniowy. W komórkach nerwowych piracetam w różnorodny sposób oddziałuje na błony komórkowe. W przypadku organizmów zwierzęcych intensyfikuje różne procesy neurotransmisyjne, szczególnie na drodze modulacji gęstości i aktywności receptorów postsynaptycznych. Substancja czynna przyczynia się do modyfikacji właściwości reologicznych surowicy, wpływa na trombocyty, erytrocyty i ścianki naczyń krwionośnych. Ponadto preparat zwiększa elastyczność czerwonych krwinek oraz ogranicza skłonność do zlepiania się trombocytów, ogranicza przyleganie czerwonych krwinek do ścian naczyń krwionośnych i napięcie naczyń włosowatych.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- krwawienie śródmózgowe
- schyłkowe schorzenie nerek
- choroba Huntingtona

Dawkowanie Lucetam:
Stosować doustnie, z posiłkiem lub niezależnie od niego. W przypadku mioklonii pochodzenia korowego na początku stosować 7,2 g. Dawkę należy zwiększać co 3-4 dni o 4,8g aż do uzyskania maksymalnej dawki, która wynosi 24 g w 2-3 dawkach podzielonych. W przypadku zawrotów głowy stosować dawkę z przedziału 2,4-4,8g w 2-3 dawkach podzielonych. U dzieci i młodzieży przy zaburzeniach dyslektycznych stosować około 3,2g w 2 dawkach podzielonych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel