LOVASTIN tabletki

  • LOVASTIN to jest preparatem wykazującym właściwości odpowiadające za zmniejszenie stężenia cholesterolu w organizmie (całkowitego oraz frakcji LDL i VLDL). Co więcej zwiększa poziom cholesterolu zawartego we frakcji HDL.
  • LOVASTIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lowastatyna (Lovastatinum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w czasie leczenia pierwotnej hipercholesterolemii (typu IIa i IIb) w połączeniu z odpowiednią dietą. Należy wykorzystywać również w przypadku miażdżycy tętnic wieńcowych w skojarzeniu z odpowiednią dietą.

Działanie:
W skład leku wchodzi lowastatyna, będąca inhibitorem reduktazy HMG-CoA. Charakteryzuje się działaniem zmniejszającym stężenie tłuszczów. Sama lowastatyna nie jest aktywna farmakologicznie. Stanowi nieczynny lakton kwasu hydroksylowego, który jest niezwykle silnym inhibitorem syntezy endogennego cholesterolu (powodującym obniżenie stężenia cholesterolu). Po zastosowaniu doustnym lowastatyna jest wchłaniana z przewodu pokarmowego, a potem w szybkim tempie ulega hydrolizacji do ß-hydroksykwasu - inhibitora kompetencyjnego reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A (HMG-CoA). Substancja ta przyśpiesza przebieg jednej ze wstępnych, oddziałujących na prędkość procesu syntezy, faz biosyntezy cholesterolu w organizmie (modyfikację HMG-CoA do mewalonianu). Jak dowodzą badania lek w efektywny sposób zmniejsza całkowity poziom cholesterolu w osoczu, a także poziom cholesterolu frakcji LDL i VLDL. Ponadto prowadzi do zwiększenia stężenia frakcji HDL (określanej mianem dobrego cholesterolu).

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe leku
- choroby wątroby bądź wzrost czynności aminotransferaz we krwi
- ciąża
- okres laktacji
- niewydolność nerek o ciężkim przebiegu
- utrudniony odpływ żółci
- miopatia
- równoczesne stosowanie silnych inhibitorów enzymu CYP3A4 bądź mibefradilu

Dawkowanie Lovastin:
Stosować doustnie, w czasie spożywania posiłku. W przypadku osób dorosłych rozpoczynać leczenie od dawki wynoszącej 20 mg x 1/24h. Jeżeli istnieje taka konieczność dawkę zwiększyć o 20 mg, jednak nie częściej niż co miesiąc. Nie należy stosować więcej niż 80 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel