LOVASTEROL tabletki

  • LOVASTEROL to lek, który dzięki zawartości lowastatyny, skutecznie obniża stężenie cholesterolu w organizmie (całkowitego oraz lipoprotein o małej gęstości i lipoprotein o bardzo małej gęstości).
  • LOVASTEROL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lowastatyna (Lovastatinum)

Wskazania:
Lek należy podawać w przypadku pierwotnej hipercholesterolemii (hiperlipoproteinemia typu IIa i IIb), jeżeli dotychczas stosowane metody niefarmakologiczne, np. dieta nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wskazany również w celu spowolnienia rozwoju miażdżycy naczyń wieńcowych u osób dotkniętych chorobą wieńcową w kompleksowym leczeniu zmierzającym do ograniczenia poziomu całkowitego cholesterolu i cholesterolu-LDL.

Działanie:
Preparat działa na bazie lowastatyny, która jest inhibitorem reduktazy HMG-CoA. Jest lekiem odpowiadającym za zmniejszenia stężenia tłuszczów. Lowastatyna jest nieczynnym farmakologicznie laktonem kwasu hydroksylowego, który stanowi bardzo silny inhibitor syntezy endogennego cholesterolu (przyczyniający się do zmniejszania stężenia cholesterolu). Po podaniu doustnym lowastatyna ulega wchłonięciu w przewodzie pokarmowym, a następnie w szybkim tempie zostaje hydrolizowana do ß-hydroksykwasu - inhibitora kompetencyjnego reduktazy 3-hydroksy-3-metyloglutarylo-koenzymu A (HMG-CoA). Enzym ten działa katalizująco na jedną z wstępnych, oddziałujących na prędkość procesu syntezy, faz biosyntezy cholesterolu w organizmie (modyfikację HMG-CoA do mewalonianu). Badania wskazują, że lowastatyna skutecznie ogranicza całkowity poziom cholesterolu w osoczu oraz poziom cholesterolu występującego we frakcjach LDL (lipoproteiny o małej gęstości) oraz VLDL (lipoproteiny o bardzo małej gęstości). Co więcej przyczynia się do wzrostu stężenia dobrego cholesterolu, czyli frakcji HDL.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- zaburzenia pracy wątroby albo wzrost czynności aminotransferaz we krwi
- ciąża
- okres karmienia piersią
- zaburzenia funkcjonowania nerek o ciężkim przebiegu
- cholestaza
- miopatia
- równoczesne przyjmowanie silnych inhibitorów enzymu CYP3A4 albo mibefradilu

Dawkowanie Lovasterol:
Stosować doustnie, podczas jedzenia. Dawkowanie powinno zostać dostosowane indywidualnie do stanu pacjenta. U osób z nasiloną hipercholesterolemią na początku podawać 20 mg/24h w czasie wieczornego posiłku. Przy łagodnej albo umiarkowanej hipercholesterolemii na początku stosować 10 mg x 1/24h. Maksymalna dawka dopuszczalna to 80 mg/24h (podawana w postaci 1 lub 2 dawek – rano i wieczorem).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel