Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MEMOTROPIL tabletki

  • MEMOTROPIL to preparat przeznaczony do stosowania doustnego, który dzięki zawartości piracetamu usprawnia przemiany metaboliczne neuronów. Przywraca i chroni zdolności poznawcze przy różnych uszkodzeniach mózgu.
  • MEMOTROPIL tabletki
Producent: Polpharma
Skład: piracetam
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
piracetam (Piracetamum)

Wskazania:
Zaleca się podawanie leku przypadku zaburzeń procesów poznawczych w zespołach otępiennych (poza chorobą Alzheimera), zaburzeń dyslektycznych u dzieci z jednoczesnym zastosowaniem terapii logopedycznej, mioklonii pochodzenia korowego, a także zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i obwodowego.

Działanie:
Lek ma postać tabletek powlekanych przeznaczonych do stosowania doustnego. Działa na bazie piracetamu. Jest preparatem nootropowym – cykliczna pochodną kwasu gamma-aminomasłowego (GABA). Odpowiada za ochronę i przywrócenie zdolności poznawczych u osób z różnego rodzaju uszkodzeniami mózgu. Dokładne działanie leku nie zostało jednak wyjaśnione. Prawdopodobnie substancja czynna oddziałuje na znaczną liczbę układów przekaźnikowych w ośrodkowym układzie nerwowym. Przypuszczalnie powoduje zwiększenie czynności układu GABA-ergicznego, oddziałuje na układ aminokwasów stymulujących, na układ cholinergiczny oraz ułatwia uwalnianie dopaminy. Piracetam reguluje przemiany metaboliczne fosfolipidów w mózgu i powoduje wzrost płynności błon komórkowych (szczególnie u pacjentów w wieku zaawansowanym).

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- niewydolność nerek schyłkowa
- krwawienie wewnątrzmózgowe
- choroba Huntingtona

Dawkowanie Memotropil:
Stosować doustnie. W przypadku zaburzeń procesów poznawczych stosować 4,8 g/24h na początku leczenia, potem zmniejszyć dawkę do 2,4 g/24h. Stosować w 2-3 dawkach podzielonych. Pry zaburzeniach dyslektycznych u dzieci w wieku 8-13 lat podawać 1,6 mg x 2/24h. Przy mioklonii pochodzenia korowego stosować 1,2 g x 3/24h. Jeżeli jest taka potrzeba dawkę można zwiększyć co 3-4 dni o 4,8 g/24h. Przy zawrotach głowy podawać 800 mg x 3/24h przez 2 miesiące.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel