FUROSEMIDUM ampułki

  • FUROSEMIDUM w iniekcjach jest wskazany w obrzękach związanych z zastoinową niewydolnością krążenia, marskością wątroby oraz chorobami nerek, a także w hiperkalcemii i przełomie nadciśnieniowym z obrzękiem płuc lub niewydolnością nerek.
  • FUROSEMIDUM ampułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
furosemid (Furosemidum)

Wskazania:
- obrzęki związane z zastoinową niewydolnością krążenia, marskością wątroby oraz chorobami nerek (w tym obrzęk płuc)
- przełom nadciśnieniowy ze współistniejącym obrzękiem płuc lub niewydolnością nerek (można stosować w skojarzeniu z innymi lekami przediwnadciśnieniowymi)
- hiperkalcemia

Działanie:
Furosemid jest lekiem moczopędnym z grupy diuretyków pętlowych. Działa hamując resorpcję zwrotną jonu chlorkowego w ramieniu wstępującym pętli nefronu, co nasila wydalanie sodu. Wzrasta wydalanie potasu, wapnia, magnezu oraz fosforanów, a zmniejsza wydalanie kwasu moczowego. Substancja zmniejsza napięcie ścian naczyń krwionośnych oraz obniża ciśnienie krwi. Dzięki podaniu dożylnym początek działania moczopędnego występuje już w ciągu 5 minut, a maksimum po 20-60 minutach i trwa przez około 2 h. W przypadku podania domięśniowego początek działania występuje później. Z białkami osocza furosemid wiąże się w 95%. Wydalanie zachodzi głównie przez układ moczowy, a czas połowicznego rozpadu to 1-1,5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na furosemid, sulfonamidy lub substancje pomocnicze leku Furosemidum
- bezmocz lub niewydolność nerek przebiegająca z bezmoczem (które nie reagują na furosemid)
- niewydolność nerek powstała w wyniku zatrucia substancjami nefrotoksycznymi lub hepatotoksycznymi, a także niewydolność nerek związana ze śpiączką wątrobową
- hipowolemia lub odwodnienie
- ciężka hipokaliemia
- ciężka hiponatremia
- stan przedśpiączkowy i stany śpiączki związane z encefalopatią wątrobową
- okres karmienia piersią

Dawkowanie Furosemidum ampułki:
Lek podaje się domięśniowo lub dożylnie. W zależności od schorzenia dawkę określa lekarz i waha się ona od 20-200 mg w dawce jednorazowej. Nie przekraczać dawki dobowej 1500 mg. Postać iniekcji stosować krótkotrwale. W trakcie leczenia należy często kontrolować stężenie we krwi: elektrolitów , kreatyniny, mocznika oraz wskaźniki równowagi kwasowo-zasadowej.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel