GABAGAMMA kapsułki

  • GABAGAMMA 300 to lek wskazany w leczeniu padaczki w napadach częściowych i wtórnie uogólnionych oraz w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego (bolesna neuropatia cukrzycowa, nerwoból po przebytym półpaścu).
  • GABAGAMMA kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
gabapentyna (Gabapentinum)

Wskazania:
- w padaczce w leczeniu wspomagającym napadów częściowych i wtórnie uogólnionych, u dorosłych i dzieci w wieku 6 lat i starszych
- w padaczce w monoterapii napadów częściowych i wtórnie uogólnionych, u dorosłych i młodzieży w wieku 12 lat i starszych
- w leczeniu obwodowego bólu neuropatycznego (bolesna neuropatia cukrzycowa, nerwoból po przebytym półpaścu u dorosłych)

Działanie:
Substancja czynna gabapentyna jest strukturalnie podobna do kwasu gamma-aminomasłowego (GABA) i wiąże się z dużym powinowactwem z miejscami wiązania w mózgu, które są związane z podjednostkami α2-delta kanałów wapniowych zależnych od potencjału elektrycznego. Z receptorami zlokalizowanymi w mózgu GABAA, GABAB, benzodiazepinowy, dla glutaminianu, glicyny czy N-metylo-D-asparaginianu nie wiąże się. Wchłaniając się z przewodu pokarmowego osiąga maksymalne stężenie w osoczu po 2-3 h, przy biodostępności wynosi 60%. Pokarm nie wpływa na wchłanialność. Gabapentyna nie wiąże się z białkami osocza. Wydalanie zachodzi z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu wynosi 5-7 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Gabagamma 300

Dawkowanie Gabagamma:
Lek podaje się doustnie. W padaczce u dorosłych i młodzieży podaje się I dnia 300 mg, II dnia - 600 mg w dwóch dawkach podzielonych, III dnia - 900 mg w trzech dawkach podzielonych, i tak dalej zwiększa się do dawki określonej przez lekarza. Dawka dobowa maksymalna to 3600 mg. Minimalny czas do osiągnięcia dawki 1800 mg/dobę wynosi 1 tydz., dla dawki 2400 mg/dobę - łącznie 2 tyg., a do dawki 3600 mg/dobę - łącznie 3 tyg. U dzieci powyżej 6 roku życia dawka początkowa to 10-15 mg/kg mc./dobę, a skuteczna 24-35 mg/kg mc./dobę. W obwodowym bólu neuropatycznym dawkowanie jest bardzo podobne. Jeżeli trzeba stosować dłużej niż 5 miesięcy należy ocenić stan zdrowia pacjenta.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel