GABITRIL tabletki

  • GABITRIL to preparat stosowany w leczeniu skojarzonym napadów padaczkowych częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.
  • GABITRIL tabletki
Producent: Teva
Skład: tiagabina
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
tiagabina (Tiagabinum)

Wskazania:
- w leczeniu skojarzonym napadów padaczkowych częściowych lub częściowych wtórnie uogólnionych u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat, u których zastosowanie innych leków przeciwpadaczkowych nie przynosiło rezultatu

Działanie:
Gabitril jest lekiem przeciwpadaczkowym, który silnie i wybiórczo hamuje wychwyt GABA przez neurony i komórki gleju. Tiagabina prowadzi do nasilenia hamującego wpływu przekaźnictwa GABA-ergicznego w mózgu. Do receptorów innych neuroprzekaźników nie wykazuje powinowactwa. Z przewodu pokarmowego lek szybko się wchłania i osiąga biodostępność 89%, wiążąc się z białkami osocza w 96%. Metabolizm zachodzi w wątrobie, głównie przy udziale CYP3A, do nieczynnych metabolitów. Czas połowicznego rozpadu w monoterapii wynosi 7-9 h, natomiast w leczeniu skojarzonym z innymi lekami przeciwpadaczkowymi (np. karbamazepiną, fenytoiną, fenobarbitalem, prymidonem) skraca się do 2-3 h. Metabolity usuwane są głównie z kałem, około 14% z moczem jako izomery i około 1% z moczem w postaci niezmienionej.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na tiagabinę lub pozostałe składniki preparatu Gabitril
- ciężka niewydolność wątroby

Dawkowanie Gabitril:
Lek podawany jest doustnie. Dawka 15 mg stosowana jest w leczeniu podtrzymującym, którego dawka wynosi od 15 do 50 mg na dobę. Dawka maksymalna to 70 mg na dobę. Tabletki przyjmuje się razem z posiłkiem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel