GANFORT krople do oczu

  • GANFORT to krople do oczu zawierające bimatoprost i timolol mające za zadanie obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe w jaskrze otwartego kąta lub w nadciśnieniu wewnątrzgałkowym u dorosłych pacjentów.
  • GANFORT krople do oczu
Producent: Allergan
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bimatoprost, timolol (Bimatoprost, Timololum)

Wskazania:
W celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego w jaskrze otwartego kąta lub nadciśnieniu wewnątrzgałkowym (u dorosłych pacjentów), u których nie można osiągnąć wystarczającej odpowiedzi na podawane miejscowo beta-blokery lub analogi prostaglandyn.

Działanie:
Ganfort to krople do oczu zawierające dwie substancje czynne, które dzięki skojarzeniu zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe w większym stopniu niż stosowanie każdego z nich osobno. Bimatoprost jest syntetycznym prostamid, który zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe zwiększając odpływ cieczy wodnistej przez siatkę włókien kolagenowych w kącie przesączania oka i nasilając odpływ drogą naczyniówkowo-twardówkową. Natomiast tymolol jest nieselektywnym blokerem receptorów β-adrenergicznych, który zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe poprzez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej oka. Ogólnoustrojowo składniki leku wchłaniają się w niewielkim stopniu. Nie zaobserwowano również kumulowania się żadnego ze składników.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Ganfort
- reaktywna choroba dróg oddechowych, w tym astma oskrzelowa lub astma oskrzelowa w wywiadzie, ciężka postać przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP)
- bradykardia zatokowa
- blok przedsionkowo-komorowy stopnia drugiego lub trzeciego
- objawowa niewydolność serca
- wstrząs kardiogenny

Dawkowanie Ganfort:
Preparat podaje się raz na dobę, rano, 1 kropla do chorego oka lub oczu. Po zakropleniu należy zamknąć powieki na 2 minuty lub zastosować okluzję przewodu nosowo-łzowego.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel