LEXAPRO tabletki

  • LEXAPRO to preparat mający zastosowanie w leczeniu poważnych epizodów depresyjnych, w leczeniu zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii, w leczeniu fobii społecznych oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.
  • LEXAPRO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
escytalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
- w leczeniu poważnych epizodów depresyjnych
- w leczeniu zaburzeń lękowych z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii
- w leczeniu fobii społecznych
- w leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych
- w leczeniu zaburzeń lękowych uogólnionych

Działanie:
Substancja czynna escytalopram jest selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) o wysokim powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania. Do innych receptorów nie ma lub wykazuje bardzo niewielkie powinowactwo. Po podaniu doustnym wchłania się prawie całkowici, niezależnie od pokarmu, a jego biodostępność wynosi 80%. Stężenie maksymalne we krwi osiąga w ciągu 4h. Escytalopram jest metabolizowany przez wątrobę do dwóch aktywnych metabolitów. Wspólnie z escytalopramem wiążą się z białkami osocza w mniej niż 80%. Czas połowicznego rozpadu escytalopramu to ok. 30h. Wydalanie zachodzi przez układ moczowy.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na escytalopram lub którykolwiek z pozostałych składników leku Lexapro
- wrodzone zaburzenia rytmu serca lub stwierdzenie epizodów zaburzeń rytmu serca
- kojarzenie z substancjami wydłużającymi odstęp QT
- niektóre leki przeciwhistaminowe (astemizol, mizolastyna)
- kojarzenie escytalopramu z odwracalnymi, nieselektywnymi inhibitorami monoaminooksydazy lub odwracalnymi inhibitorami MAO-A
- jednoczesne leczenie nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami MAO (selegilina)
- spożywanie alkoholu
- karmienie piersią

Dawkowanie Lexapro:
Preparat podawany jest doustnie. Dawkę leku ustala indywidualnie lekarz w zależności od choroby. W epizodach ciężkiej depresji stosuje się przeważnie 10 mg raz na dobę (maksymalna dawka to 20 mg). Przy czym okres leczenia pacjenta trwa co najmniej 6 miesięcy. W leczeniu fobii społecznych dawkę rozpoczyna się od 10 mg raz na dobę, a po poprawieniu się stanu chorego można zmniejszyć do 5 mg luz zwiększyć do 20 mg stosownie do reakcji pacjenta. Przy czym zaleca się terapię co najmniej 3-miesięczną. W zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjne podaje się dawkę 10 mg raz na dobę, którą można zwiększyć do 20 mg. Czas leczenia kontynuuje się tak długo aż lekarz stwierdzi ustąpienie objawów. Zespół lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii leczymy w pierwszym tygodniu dawką początkową 5 mg raz na dobę, a później zwiększamy dawki do 10 mg na dobę. Leczenie trwa kilka miesięcy. Po zakończonym leczeniu escytalopram odstawia się stopniowo przez dwa tygodnie.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel