LISIPROL tabletki

  • LISIPROL to preparat stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, w ostrym zawale mięśnia sercowego (leczenie krótkoterminowe w ciągu 24 h od wystąpienia zawału pacjentów stabilnych hemodynamicznie), nerkowe powikłania cukrzycy.
  • LISIPROL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lizynopryl (Lisinoprilum)

Wskazania:
- nadciśnienie tętnicze
- niewydolność serca
- ostry zawał mięśnia sercowego (leczenie krótkoterminowe w ciągu 24 h od wystąpienia zawału pacjentów stabilnych hemodynamicznie)
- nerkowe powikłania cukrzycy (z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu II z rozpoczynającą się nefropatią)

Działanie:
Lizynopryl to inhibitor konwertazy angiotensyny. Dzięki hamowaniu powstawania angiotensyny II zmniejsza skurcz naczyń i obniża ciśnienie krwi oraz zmniejsza wydzielanie aldosteronu. Lek podany doustnie maksymalne stężenie we krwi osiąga po ok. 7 h, a wchłanianie wynosi 25%. Lizynopryl nie wiąże się z białkami osocza. Lizynopryl nie jest metabolizowany i usuwany jest w postaci niezmienionej przez nerki. Okres połowicznego rozpadu wynosi 12,6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu, inne inhibitory konwertazy angiotensyny lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu Lisiprol
- występowanie w przeszłości obrzęku naczynioruchowego w związku ze stosowaniem inhibitora ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- II lub III trymestr ciąży

Dawkowanie Lisiprol:
Lek podawany jest doustnie. Leczenie nadciśnienia zaczyna się od dawki początkowej 5 mg. Dawka maksymalna to 80 mg na dobę. W innych schorzeniach lekarz indywidualnie dobiera dawkę. Stosować o tej samej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel