LIGNOCAINUM CUM NORADRENALINO ampułki

  • LIGNOCAINUM CUM NORADRENALINO to preparat stosowany w znieczuleniu regionalnym (nasiękowe, blokada nerwów, pni nerwowych, splotów nerwowych) w chirurgii ogólnej, urologii, ortopedii, ginekologii, położnictwie i stomatologii.
  • LIGNOCAINUM CUM NORADRENALINO ampułki
Producent: Polfa Warszawa
Kategoria:Pozostałe
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lidokaina, noradrenalina (Lidocainum, Norepinephrinum)

Wskazania:
W znieczuleniu regionalnym (nasiękowe, blokada nerwów, pni nerwowych, splotów nerwowych) w chirurgii ogólnej, urologii, ortopedii, ginekologii, położnictwie, stomatologii oraz w różnych procedurach terapeutycznych i diagnostycznych.

Działanie:
Preparat zawiera lidokainę, która działa miejscowo znieczulająco i przeciwarytmicznie, ma budowę amidową. Substancja odpowiada za hamowanie powstawania i przewodzenia bodźców we włóknach nerwowych oraz układzie bodźco-przewodzącym serca. Dzięki blokadzie kanałów sodowych błon komórek nerwowych nie dopuszcza do generowania i przewodzenia impulsów depolaryzacyjnych. Próg pobudliwości włókien nerwowych wzrasta aż do całkowitego zablokowania przewodzenia. Im grubsze włókno nerwowe tym więcej lidokainy potrzeba aby je znieczulić. Noradrenalina obkurcza naczynia krwionośne i dzięki temu zmniejsza wchłanianie lidokainy z miejsca podania. Lidokaina szybko się wchłania po podaniu miejscowym. Najwyższe stężenie lidokainy w osoczu stwierdza się w trakcie blokady nerwów międzyżebrowych, nieco niższe u pacjentów znieczulanych zewnątrzoponowo, natomiast najniższe stężenie obserwuje się w trakcie znieczulenia nasiękowego. Z białkami osocza wiąże się w zależności od stężenia od 40% do 80% leku. Przenika przez barierę krew-mózg i przez łożysko. Metabolizm zachodzi w wątrobie, a wydalanie przez nerki w postaci metabolitów i niezmienionej 10%. Czas połowicznego rozpadu wynosi 1,6 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lidokainę lub inne leki miejscowo znieczulające o budowie amidowej oraz na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu

Dawkowanie:
Stosuje się w roztworach jako analgetyk miejscowy 0,5-2,0%. Nie przekraczać dawki lidokainy 7 mg/kg mc. (jeżeli stosuje się dodatek środka obkurczającego naczynia).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel