Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

LIRRA GEM tabletki

  • LIRRA GEM to lek zawierający dichlorowodorek lewocetyryzyny stosowany do objawowego leczenia alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (także przewlekłego alergicznego zapalenia) oraz pokrzywki.
  • LIRRA GEM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
dichlorowodorek lewocetyryzyny (Levocetirizini dihydrochloridium)

Wskazania:
- alergiczne zapalenia błony śluzowej nosa (także przewlekłe zapalenie)
- pokrzywka

Działanie:
Preparat Lirra Gem zawiera lewocetyryzynę, która jest silnym i wybiórczym antagonistą obwodowych receptorów H1. Działa poprzez hamowanie przezśródbłonkowej migracji eozynofilów przez komórki skóry i płuc. Dawka lewocetyryzyny działa tak samo jak połowa dawki cetyryzyny. Lek ma za zadanie łagodzić objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, w tym uczucie zatkania nosa. Lewocetyryzyna szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, osiąga maksymalne stężenie we krwi po 0,9 h od podania, a stopień wchłaniania zależny jest od dawki. Z białkami osocza wiąże się w 90%. Metabolizowane jest mniej niż 14% leku. Czas połowicznego rozpadu to 7,9 ± 1,9 h. Eliminacja substancji z organizmu zachodzi wraz z moczem 85,4% i kałem 12,9% dawki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na lewocetyryzynę, inne pochodne piperazyny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Lirra Gem
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 10 ml/min)
- pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy

Dawkowanie Lirra Gem:
Lek podaje się doustnie. 1 tabletka 5 mg raz dziennie. Połykać w całości, pokarm nie ma wpływu na wchłanianie. Pacjenci z zaburzeniami nerek powinni skonsultować się z lekarzem. U niektórych osób może wystąpić senność, zmęczenie i osłabienie po przyjęciu leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel