LISIPROL HCT tabletki

  • LISIPROL HCT to preparat, który łączy ze sobą lizynopryl i hydrochlorotiazyd co pozwala na lepszą kontrolę ciśnienia u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym łagodnym do umiarkowanego.
  • LISIPROL HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
lizynopryl, hydrochlorotiazyd (Lisinoprilum, Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
- w nadciśnieniu tętniczym od łagodego do umiarkowanego

Działanie:
Lisiprol HCT jest preparatem złożonym, który zawiera inhibitor konwertazy angiotensyny - lizynopryl i lek moczopędny - hydrochlorotiazyd. Obie te substancje działają przeciwnadciśnieniowo i wzajemnie się uzupełniają. Zmniejsza się stężenie angiotensyny II we krwi i zmniejsza wydzielanie aldosteronu. Lizynypryl hamuje układ renina-angiotensyna-aldosteron, ale wykazuje on również działanie przeciwnadciśnieniowe u pacjentów z nadciśnieniem niskoreninowym. Hydrochlorotiazyd wpływa bezpośrednio na nerki zwiększając wydalanie NaCl, a w następstwie wodę. Możliwymi mechanizmami działania przeciwnadciśnieniowego hydrochlorotiazydu są zmiany w równowadze sodowej, zmniejszenie objętości osocza krwi i płynu zewnątrzkomórkowego, zmianę oporu naczyń nerkowych i zmniejszoną wrażliwość na noradrenalinę i angiotensynę II. Hydrochlorotiazyd zaczyna działać moczopędnie po 2 h, najsilniej działa po 3-6 h i utrzymuje się przez 6-12 h. Działanie przeciwnadciśnieniowe pojawia się po raz pierwszy po upływie 3-4 dni i może utrzymywać się do 1 tygodnia po zaprzestaniu leczenia. Stężenie maksymalne lizynopryl osiąga w surowicy po ok. 7 h. Czas połowicznego rozpadu po podaniu wielokrotnym wynosi 12,6 h. Wchłania się około 25% przyjętej dawki lizynoprylu, a usuwanie zachodzi w postaci niezmienionej przez nerki. Doustnie podany hydrochlorotiazyd wchłania się z przewodu pokarmowego w 80%, przy biodostępności wynoszącej 71 ±15% i wiązaniu z białkami osocza w 65%. 95% jest wydalane przez nerki. Czas połowicznego rozpadu to 2,5 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje czynne, jakikolwiek inny inhibitor ACE lub inne tiazydy lub sulfonamidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Lisiprol HCT
- obrzęk naczynioruchowy związany z wcześniejszym leczeniem inhibitorem ACE
- dziedziczny lub idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- zwężenie zastawki aortalnej, zastawki mitralnej, kardiomiopatia przerostowa
- ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30ml/min) oraz schyłkowa niewydolność nerek
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby (stan przedśpiączkowy, śpiączka wątrobowa)
- II i III trymestr ciąży
- okres karmienia piersią
- jawna skaza moczanowa

Dawkowanie Lisiprol HCT:
Lek podawany doustnie. Przeważnie podaje się jedną tabletkę na dobę. Jeżeli nie uzyskano efektu terapeutycznego w ciągu 2-4 tygodni to można zwiększyć dawkę do 2 tabletek na dobę. Przyjmować zawsze o tej samej porze dnia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel